AktualnośćiGmina Ścinawa

Dostępna bezpłatna aplikacja RSO!

Informujemy, że została uruchomiona nowa wersja aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania, będącego darmową i powszechną usługą umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe.

Jak w swoim piśmie informuje Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski:
W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne. W systemie generowane są też inne ostrzeżenia odwołujące się do miejscowych zagrożeń. Ponadto, dostępne są poradniki dotyczące m.in. tego jak udzielić pierwszej pomocy lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego. Komunikaty i ostrzeżenia zamieszczane w RSO generuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – w zależności od zasięgu zagrożenia. Informacje dotyczące funkcjonowania RSO, możliwość pobrania oraz film informujący jak korzystać z najnowszej wersji aplikacji, znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/regionalny-system-ostrzegania.

RSO dostępna jest dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows, Phone). Aplikację można również wyszukać w dowolnej przeglądarce po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.