AktualnośćiGmina Ścinawa

Poprawiają infrastrukturę sportową (FOTO)

Na zlecenie ścinawskiego samorządu Centrum Sportu Amatorskiego z Legnicy realizuje działania związane poprawą infrastruktury sportowej, a dokładnie obiektów piłkarskich, z których korzystają zespoły z terenu naszej gminy. Na boisku w Parszowicach, na którym mecze w A-klasie rozgrywa miejscowa Sparta, rozpoczęto dzisiaj prace związane z wymianą boksów dla rezerwowych. Nowe wiaty zostaną osadzone na wcześniej wylanych płytach betonowych, a zadaszone miejsca wyłożone kostką. Ponadto ten sam wykonawca przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne muraw piłkarskich w Parszowicach oraz Dziewinie.

Zadanie związane z modernizacją boksów dla rezerwowych wyceniono na kwotę 27.000,00 zł, z kolei zabiegi pielęgnacyjne dla każdego z boisk kosztują po 10.000,00 zł. Przypominamy, że we wrześniu ubiegłego roku nowe wiaty dla rezerwowych zostały zamontowane w Dziewinie, a w październiku na tym samym obiekcie wymieniono wyeksploatowane piłkochwyty. Dodatkowo przed startem obecnego sezonu, także na zlecenie ścinawskiego samorządu, wymieniono bramki na obiekcie w Parszowicach.

– Z roku na rok zwiększamy dotacje dla klubów funkcjonujących na naszym terenie, ponadto przekazujemy środki poza trybem konkursowym dla wszystkich zespołów np. na wydarzenia sportowe, obecnie współfinansujemy międzynarodowe seminariom karate, organizowane przez Akademię Sztuk Walki GoK1. Staramy się również doposażać, modernizować i pielęgnować obiekty, na których rozgrywane są ligowe mecze, przeznaczając na ten cel dodatkowe fundusze. Mamy u siebie kluby piłkarskie, które rywalizują na różnym poziomie, różne są też wymagania licencyjne w stosunku do drużyn i boisk, na których prowadzone są zawody piłkarskie – komentuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.