AktualnośćiCTiK

CTIK zrealizowało projekt Narodowego Centrum Kultury

Archiprzygody to program z zakresu edukacji architektonicznej, skierowany dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Zajęcia, które pozwalały najmłodszym zdobyć nową wiedzę na temat otaczającej ich przestrzeni, a także zrozumieć procesy projektowania i realizacji budowli ich wpływu na otoczenie, zostały zrealizowane w ramach projektu NCK, jednej z największych instytucji kultury w Polsce. Łącznie podczas zajęć w ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury zrealizowano 9 scenariuszy Archiprzygód.

Tematy, które zostały zrealizowane w ramach projektu: Przygoda z architekturą, Nasze otoczenie, Przewodnik po mojej okolicy skala i proporcje, Światło i kolor, Rysunki i makiety, Konstrukcje, Dom i ogród, Szkoła i jej otoczenie, Przyjazna miejscowość i miasto
Organizatorzy z CTiK dziękują edukator Magdalenie Zdrodowskiej za bardzo udaną współpracę i efekty końcowe, dzięki którym najmłodsi docenili również tradycje architektoniczne i rozbudzili w sobie nowe pasje.

Niebawem w formie zapisów wideo CTiK opublikuje materiały wideo, w których zostanie zaprezentowany obraz otaczającego świata w oczach dzieci.