AktualnośćiGmina Ścinawa

Dino w Zaborowie – działania gminne na plus dla inwestora!

Dino Polska S.A. pozyskała tereny od Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego w Zaborowie i we wsi powstanie market. Sklep zostanie wybudowany w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 292, na działkach usytuowanych pomiędzy bazą rolniczego kółka a blokiem mieszkalnym od strony Dłużyc. Gmina Ścinawa, w porozumieniu z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu, przebudowuje właśnie przedmiotową drogę, w ciągu której powstał już nowy chodnik. W Zaborowie realizowana jest również modernizacja oświetlenia ulicznego, co ważne, finalizowane są także roboty kanalizacyjne. Działania związane z rozbudową infrastruktury prowadzone obecnie przez lokalny samorządu, są korzystne dla nowego inwestora.

Negocjacje dotyczące sprzedaży terenu zainicjowała prezes SGR w Zaborowie Anna Krzechka.

– Rozmowy przebiegły sprawnie, usłyszałam od znajomego, że sieć marketów poszukuje kolejnej lokalizacji i zaproponowałam nasz teren w Zaborowie. W zasadzie po dwóch godzinach otrzymałam informację, że spółka Dino jest zainteresowana i wyśle na miejsce swojego przedstawiciela, by ocenił potencjał naszych działek. W konsekwencji na 36 arach, obok samego budynku sklepu, powstanie parking, a także potrzebna do obsługi dostawców i klientów infrastruktura – wyjaśnia Anna Krzechka.

Inwestor niedawno wystąpił do ścinawskiego samorządu o uzgodnienie zjazdu i warunków przebudowy gminnej drogi, która na krótkim odcinku stanowiła będzie dojazd do marketu. Spółka czeka teraz na wszelkie wymagane zgody i zakończenie procesów administracyjno-notarialnych, następnie przystąpi do budowy sklepu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku market Dino w Zaborowie zostanie otwarty.

– Cieszę się, że nasza miejscowość, dzięki inwestycjom gminnym, się tak rozwija, powstanie u nas większy sklep. Tym bardziej, że niedawno został zamknięty dotychczasowy, nieduży sklepik, ponieważ prowadząca go od wielu lat osoba, zdecydowała się przejść na zasłużoną emeryturę. Na budowie marketu Dino, obok mieszkańców Zaborowa, z pewnością skorzystają także mieszkańcy sąsiednich wsi, w których nie ma sklepów spożywczych. Potwierdzam słowa prezes Anny Krzechkiej, że negocjacje z Dino przebiegły bardzo sprawnie, ta polska spółka jest poważnym partnerem, który konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju – dodaje Józef Szebeszowicz, przewodniczący rady nadzorczej Spółdzielczego Gospodarstwa Rolnego w Zaborowie.