AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

Wprowadzeni w czas Bożego Narodzenia (FOTO)

Mieszkańcy i goście, którzy odwiedzili wczoraj Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie poczuli magię świąt i za sprawą uzdolnionych młodych artystów zostali wprowadzeni w ich nastrój. Na terenach zielonych przy ośrodku kultury zorganizowano tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, na deskach sceny wystąpili lokalni artyści, a w zimowym ogrodzie samorządowy Mikołaj przekazał dzieciom paczki. Wystawcy, rękodzielnicy, cukiernicy zaprezentowali artykuły i specjały, które idealnie nadają się na świąteczne podarunki i stanowią inspirację do samodzielnego wykonania prezentów. Przede wszystkim dało się jednak wyczuć radosny nastrój u wszystkich, którzy niedzielne popołudnie spędzili w ścinawskim CTiK.

Główna sala w ścinawskim ośrodku kultury pękała w szwach. Dumni rodzice i dziadkowie przyszli przede wszystkim podziwiać występy najmłodszych mieszkańców gminy. Na scenie w specjalnych układach zaprezentowały się najpierw przedszkolaki. Tradycyjnie podczas jarmarku swoją interpretację jasełek zaprezentowała grupa teatralna „Zaczarowana Kurtyna”. Narodzeniu Jezusa w tym roku towarzyszył bieżący problem, z którym zmaga się nasze społeczeństwo – kryzys energetyczny. Mimo trudności i wysiłków sił piekielnych, Maryja porodziła syna, a w ludzkich sercach zagościła nadzieja na lepsze jutro…

Swoje występy zaserwowali laureaci konkursu „Z kolędą dookoła świata”, młodzi wokaliści zaśpiewali mniej lub bardziej tradycyjne kolędy i piosenki bożonarodzeniowe.
W tym czasie dzieci ze Ścinawy odbierały paczki od świętego Mikołaja, oczywiście sama obecność dobrego staruszka sprawiała, że najmłodsi stawali się jeszcze grzeczniejsi.

Burmistrz Krystian Kosztyła oraz dyrektor CTiK Anna Podbucka nagrodzili uczestników konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Tę, która najbardziej spodobała się szefowi samorządu narysował Mateusz Seroka – uczeń klasy 6. Szkoły Podstawowej nr 3 i jego praca została oficjalną kartką Gminy Ścinawa. Przy okazji burmistrz Kosztyła złożył świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom oraz ich gościom.

Na zakończenie Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022 tradycyjne utwory świąteczne wykonał Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej.

Relacje ze Ścinawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego można znaleźć również na regionalnych portalach internetowych: