AktualnośćiGmina Ścinawa

Koleje Dolnośląskie zaprezentują się w Ścinawie

Jutro, tj. w środę o godzinie 14:02 planowany jest przyjazd pokazowego pociągu do Ścinawy, ponieważ od 11 grudnia br. Koleje Dolnośląskie obsługiwały będą 5 par połączeń z Wrocławia w kierunku Ścinawy i Głogowa. Ogólna liczba kursów nie zmieni się, KD wspomniane połączenia przejmą od dotychczasowego operatora – POLREGIO. Ważna informacja dla podróżujących jest taka, że obaj przewoźnicy honorują swoje bilety jednorazowe i miesięczne. Zapraszamy chętnych na peron PKP w Ścinawie, pokazowy pociąg będzie otwarty i dostępny przez blisko godzinę dla gości oraz zainteresowanych miłośników kolei, obsługa składu zdradzi, jak działa zaawansowana technicznie maszyna i zaprezentuje udogodniania dla pasażerów. Załoga Kolei Dolnośląskich przekaże także zebranym drobne upominki i promocyjne gadżety.

Koleje Dolnośląskie mają w swojej flocie między innymi nowoczesne pociągi Impuls 45WE, pięcioczłonowe o 259 miejscach siedzących, mogące pomieścić ponad 500 pasażerów. Więcej informacji na temat tego pojazdu: https://kolejedolnoslaskie.pl/o-spolce-2/tabor/pojazdy-elektryczne/45we/.

Przejęcie połączeń na trasie Wrocław – Ścinawa oznacza podniesienie jakości usług i komfortu podróżowania dla pasażerów korzystających z popularnej Nadodrzanki, linii kolejowej nr 273 przebiegającej przez nasze miasto.

Foto: UMWD