AktualnośćiGmina ŚcinawaSport

Turniej karate w Orzeszkowie (FOTO)

W minioną sobotę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Orzeszkowie odbył się Regionalny Turniej Karate Dzieci i Młodzieży ORZESZKÓW 2022. W zawodach wystartowali zawodnicy urodzeni w 2009 roku i młodsi. Turniej zorganizowały wspólnie: Goju Ryu Shuseikan Poland, Klub Karate Goju Ryu Ścinawa oraz Szkoła Podstawowa w Orzeszkowie. Wystartowało łącznie 149 zawodników (64 dziewczęta i 85 chłopców).

W kategorii na najlepsza drużynę turnieju 1. miejsce zajęła drużyna Karate Goju Ryu Shuseikan Poland, zdobywając 97 medali: 26 złotych, 25 srebrnych, 47 brązowych. Doskonale zaprezentowali się karatecy ze Ścinawy, którzy zdobyli dla swojego klubu 42 medale: 11 złotych, 8 srebrnych, 32 brązowe.
2. miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Budokan Wrocław z 37 medalami: 16 złotymi, 13 srebrnymi, 8 brązowymi. Na 3. pozycji sklasyfikowano Jinkaku Kansei Rogoż z 42 krążkami: 12 złotymi, 14 srebrnymi i 16 brązowymi.

Zawody miały przede wszystkim popularyzować piękną i widowiskową dyscyplinę sportu wśród najmłodszych. Medale i wyróżnienia zeszły na dalszy plan, choć oczywiście były ważnym dodatkiem dla karateków, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na matach. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i postawa fair play, wszyscy startujący spisali się doskonale i należą się im wielkie brawa.

Zdjęcia: Mariusz Kowalik, Kamil Kijewski