Aktualnośći

Laptopy trafiły do uczniów (FOTO)

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła przekazali zestawy komputerowe w ramach wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych z terenu naszej gminy. Łącznie do uczniów trafiło 192 laptopy. Koszt zestawów, w skład których wchodzą również mysz optyczna, torba i niezbędne oprogramowanie, to kwota 469.486,08 zł, a środki na realizację zadania pochodzą w całości z projektu grantowego pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

Uroczyste przekazanie komputerów zorganizowano w sali konferencyjnej ścinawskiego urzędu, podczas spotkania burmistrz podziękował obecnemu w Ścinawie ministrowi za takie rozdysponowanie przez rząd środków unijnych i za pomoc dzieciom i wnukom byłych pracowników PGR. Sprzęt trafił do uczniów w nowym roku szkolnym i na pewno pomoże im poszerzać zdobywaną wiedzę oraz da możliwość dostępu do dodatkowych informacji zamieszczanych w internecie.

– Cieszę się, że możemy przekazać sprzęt, który posłuży do nauki, a w wolnych chwilach i do zabawy. W okresie pandemii, kiedy szkoły pracowały w trybie zdalnym, zauważyliśmy potrzebę wsparcia uczniów poprzez doposażenie w komputery, nie każdy rodzic był w stanie zagwarantować swoim pociechom indywidualne miejsca do nauki, rząd postanowił ich wesprzeć, a dzieciom ułatwić dostęp do przyswajania wiedzy – mówił minister Krzysztof Kubów.

Przy okazji informujemy, że po rozstrzygnięciu przetargu na zakup laptopów pojawiły się oszczędności, dlatego w najbliższym czasie ogłoszony zostanie nabór uzupełniający. Przewiduje się, iż wsparcie może trafić do kolejnych 16 zainteresowanych osób spełniających wymagania konkursu. Zachęcamy rodziców dzieci zamieszkałych w miejscowościach: Chełmek Wołowski, Dziewin, Dąbrowa Środkowa, Dłużyce, Dębiec, Grzybów, Jurcz, Krzyżowa, Ścinawa, Parszowice, Redlice, Ręszów, Sitno, Turów, Tymowa, Wielowieś, Zaborów do śledzenia stron ścinawskiego samorządu, gdzie zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zbliżającego się dodatkowego naboru.