AktualnośćiEdukacja

Lekcja historii w Pałacyku

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” i działający przy nim Dom Pracy Twórczej już służą i edukują mieszkańców Ścinawy. W środowy wieczór, 28 listopada, słuchacze zostali przeniesieni w realia Lwowa z 1918 roku. W temat niezwykłej historii sprzed stu lat wprowadził gości Jerzy Rudnicki z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. To spotkanie rozpoczęło cykl wykładów historycznych, które organizowane będą w sali konferencyjnej odnowionego niedawno zabytkowego budynku.

– Pałacyk, oprócz tego że pełni rolę schroniska młodzieżowego, ma także służyć mieszkańcom Ścinawy. Działa przy nim Dom Pracy Twórczej, skupiający osoby, które chcą się rozwijać, uczyć i pożytecznie spędzać wolny czas- mówi Kamila Grabka-Levin, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk”.

Faktycznie lekcja historii w kameralnej sali konferencyjnej, w otoczeniu ceglanych ścian, dostarcza niezapomnianych przeżyć. Po samym wykładzie słuchacze mogą wymieniać poglądy z wykładowcą i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Każdy, kto tylko chce pożytecznie spędzić czas wolny, jest mile widziany.

Sam „Pałacyk” to unikalny projekt, związany z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej: – Przygotowaliśmy specjalną ofertę pobytów kilkudniowych w naszym obiekcie, wszystko w ramach Zielonej Szkoły. Wyróżniamy się bardzo intensywnym i bogatym programem edukacji ekologicznej, który dostosowujemy do konkretnej grupy – zachęca do kontaktu Kamila Grabka-Levin.

Projekt pn. „Zaadoptowanie zabytkowego pałacyku w Ścinawie z przeznaczeniem na centrum pracy twórczej z funkcją schroniska młodzieżowego” dofinansowany jest ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020