AktualnośćiGmina Ścinawa

Rajd rowerowy po łęgach

W sobotę 25 czerwca w Dziewinie już po raz szósty odbył się rajd „Rowerem po łęgach”. Imprezę zorganizowała Fundacja „Osada Rybacka” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Aktywny Dziewin”. Trasa wyprawy przebiegała przez malowniczą Krainę Łęgów Odrzańskich, gdzie z perspektywy jednośladów uczestnicy podziwiali piękno przyrody.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zaborowie oraz ruiny pałacu i zabytkowy park, po obiektach gości oprowadził mieszkaniec wsi i społecznik – Józef Szebeszowicz. Rowerzyści zwiedzili również założoną w ubiegłym roku Galerię Dziewin, w której wystawiane są eksponaty i prace artystów powstałe w czasie 13 plenerów artystycznych pn. „Dziewin Dolnośląski Kazimierz Dolny Nad Odrą”. Na zakończenie, w bazie Ekomuzeum Osady Rybackiej” w Dziewinie, zorganizowano grilla z kiełbaskami i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Najmłodsi otrzymali upominki podarowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Poczęstunek ufundował Mariusz Mostowski – radny Rady Miejskiej w Ścinawie. W imprezie wzięły udział rodziny z Dziewina, Ścinawy i Lubina.

Rajd „Rowerem po łęgach” w tym roku realizowany był przez fundację Osada Rybacka w ramach projektu „Rozwój turystyki rowerowej w KŁO” prowadzonego w ramach operacji pn. „Aktywni obywatele Krainy Łęgów Odrzańskich” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Projekt współfinansowany jest ze środków UE.
Uczestnicy rajdu, po upewnieniu się, że w następnym roku również odbędzie się taka impreza, z uśmiechem na ustach wrócili do domów.

Materiały: Stowarzyszenie Aktywny Dziewin”