AktualnośćiGmina Ścinawa

OSP Ścinawa zwycięzcą zawodów sportowo-pożarniczych (FOTO)

W sobotę na przyszkolnym boisku w Tymowej zorganizowane zostały zawody strażackie. W imprezie udział wzięły 4 jednostki OSP działające na terenie ścinawskiego samorządu, zaprezentowała się także jedyna funkcjonująca w gminie drużyna młodzieżowa z OSP Tymowa. Najlepsi okazali się druhowie ze Ścinawy i wspólnie z jednostką z Zaborowa (zwycięzcą poprzedniej edycji) oraz młodzieżówką z Tymowej, będą reprezentowali naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Tradycyjnie imprezie patronował lokalny samorząd, który reprezentowali m.in. burmistrz Krystian Kosztyła oraz przewodniczący Komisji Gospodarki, Mienia i Bezpieczeństwa Publicznego, radny Mariusz Mostowski.

Komisji sędziowskiej, której przewodniczył sędzia główny zawodów st. bryg. mgr inż. Cezary Olbryś, na początku zawodów zaprezentowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tymowej. Strażacki narybek pokazał się w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym.

Z kolei w rywalizacji dorosłych, druhowie z poszczególnych OSP zmierzyli się w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, i również w ćwiczeniu bojowym.

Klasyfikacja końcowa:
1. OSP Ścinawa,
2. OSP Zaborów,
3. OSP Tymowa,
4. OSP Parszowice.

Przy okazji zawodów odznaczono członków OSP Tymowa.

Wzorowy Strażak:
– Mateusz Bowsza,
– Antoni Pawłoszyński,
– Joanna Borodycz,
– Krzysztof Nowak,
– Sylwester Śliwiński,
– Marcin Czarny,
– Piotr Kaptur,
– Jerzy Knap.

Za wysługę 25 lat:
– Mariusz Pacura,
– Kamil Koziarz.

Odznaczenia przekazali st. bryg. mgr inż. Cezary Olbryś oraz prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski. Serdecznie gratulujemy strażakom doskonałej postawy oraz zasłużonych wyróżnień!