AktualnośćiGmina Ścinawa

Dorota Giżewska z Nagrodą Miasta i Gminy Ścinawa!

Weekend w ścinawskim porcie upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Jednym z ważniejszych punktów Dni Ścinawy 2022 było wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. Wyróżnienie trafiło w godne ręce, do wieloletniej prezes i założycielki Fundacji „Przystań” w Ścinawie, angażującej się w działalność charytatywną i pomoc potrzebującym – Doroty Giżewskiej. Wcześniej stosowną uchwałę w sprawie przyznania nagrody podjęła Rada Miejskiej w Ścinawie. Podczas święta wszystkich ścinawian na scenie laureatce gratulowali: przewodnicząca Komisji Nominacyjnej Monika Żoglaska, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa oraz burmistrz Krystian Kosztyła.

Dorota Giżewska to wieloletni prezes i założyciel „Przystani” w Ścinawie, na co dzień prócz wzorowego i niezwykle skutecznego zarządzania tą fundacją, organizuje zajęcia dla seniorów, wolontariat międzypokoleniowy, spotkania z psychologami, terapie tańcem, zajęcia z jogi i wiele innych. Dzięki pozyskiwanym przez nią środkom zewnętrznym, ścinawscy seniorzy wyjeżdżają na wycieczki, do kina, do teatru. Bardzo angażuje się w działalność charytatywną, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Pod patronatem Fundacji „Przystań” w Ścinawie działają Warsztaty Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, gdzie prowadzona jest terapia społeczna, zawodowa i rehabilitacja ruchowa dla 30 niepełnosprawnych osób z terenu gminy. Dzięki Dorocie Giżewskiej w naszym mieście działa również dom seniora, w którym blisko 40 osób znalazło godny kąt u schyłku swojego życia. Dotychczas Pani Dorota otrzymała m.in.: „Anioła Dobroczynności” – nagrodę przyznawaną podczas charytatywnych koncertów kolęd organizowanych w ścinawskim kościele, czy tytuł „Osobowość Roku 2020” – prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”, w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wrocławską.

Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!