AktualnośćiGmina Ścinawa

Przyszła wiosna, a wraz z nią wystartował ŚRM

Od dziś chętni mogą znów korzystać z systemu Ścinawskiego Roweru Miejskiego. Aktualnie do dyspozycji użytkowników jest 5 stacji, w których można wypożyczać i zostawiać jednoślady, cztery są w mieście i jedna na wsi. Warto podkreślić, że na ten sezon wprowadzona została nowość, albowiem rowerami można poruszać się nie tylko po Ścinawie, ale również na obszarze gminy, gdzie maja powstać kolejne stacje, tak jak np. w Parszowicach. Przypominamy, że do korzystania potrzebna jest aplikacja, która podobnie jak regulamin systemu i wszystkie ważne informacje dostępna jest na stronie dedykowanej projektowi: https://scinawa.bike/. Obecnie ŚRM ma zarejestrowanych ponad 450 użytkowników, którzy w poprzednich okresach korzystali z gminnych jednośladów.

W ramach sytemu ścinawskiego roweru dostępnych jest aktualnie 5 stacji. Wydzielone miejsca posiadają stosowne oznakowanie oraz stojaki na jednoślady, a zlokalizowane są:
1. W ścinawskim rynku przy budynku ratusza;
2. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie na ulicy Królowej Jadwigi;
3. Przy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie na ulicy Kościuszki;
4. Przy pętli bezpłatnej linii autobusowej 512 w obrębie parkingu nad Odrą na ulicy Wołowskiej;
5. Przy budynku Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie.

Jednoślady są łatwe do wypożyczenia, to rowery IV generacji, dostosowane do potrzeb użytkowników, jednocześnie proste w obsłudze. Do skorzystania z systemy ŚRM niezbędny jest jednak smartfon z zainstalowaną darmową aplikacją ROOVEE. Rowery mają na stałe wmontowane GPS, dzięki takiemu rozwiązaniu operator wie, gdzie aktualnie pojazd jest użytkowany.

Poniżej tabela opłat za korzystanie ze ŚRM, warto podkreślić, że ich wielkość nie zmieniła się od początku funkcjonowania systemu: