AktualnośćiSport

Kolejne medale Stanisława Michalewicza

Mieszkaniec Ścinawy nie przestaje zadziwiać, bo Stanisław Michalewicz mimo problemów zdrowotnych z początku sezonu, zaprezentował się doskonale podczas Mistrzostw Polski Mastersów, połączonych z Pucharem Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się niedawno w Tomaszowie Mazowieckim. Nasz sportowiec z imprezy przywiózł łącznie 7 medali, co równie ważne, poprawił rekordy życiowe! Burmistrz Krystian Kosztyła pogratulował ścinawskiemu łyżwiarzowi doskonałych wyników. Podczas spotkania Stanisław Michalewicz opowiedział o kulisach imprezy rangi mistrzowskiej, zdradził także jakie detale potrafią zdecydować czasem o końcowym sukcesie.

– Taki jest sport, często nie można przewidzieć przyszłych rezultatów, tym bardziej w łyżwiarstwie szybkim, gdzie o wyniku decydują czasem ułamki sekund. Uważam, że osiągnąłem bardzo dobre wyniki, z uwagi na problemy z początku sezonu, sam byłem zaskoczony rezultatami, które osiągałem. Plany na przyszłość? Nie wybiegam zbyt daleko myślami, zimą jeżdżę na łyżwach, w sezonie letnim na rolkach, czas pokaże jak będzie z moją dyspozycją w najbliższych miesiącach, wtedy też będę mógł planować kolejny sezon – tłumaczył Stanisław Michalewicz, zawodnik Cuprum Lubin.

Wyniki Stanisława Michalewicza osiągnięte podczas imprezy w Tomaszowie Mazowieckim:

• Mistrzostwa Polski Mastersów:
– 500 metrów – brązowy medal,
– 1500 metrów – srebrny medal,
– 3000 metrów – brązowy medal.

• Puchar Polski:
– 500 metrów – brązowy medal,
– 1000 metrów – medal brązowy,
– 1500 metrów – medal brązowy,
– 3000 metrów – medal brązowy.

Przypominamy, że Stanisław Michalewicz to czterokrotny Mistrz Polski we Wrotkarstwie Szybkim z 2020 roku, o swojej pasji do sportu opowiadał na łamach naszego portalu w artykule Ścinawa ma czterokrotnego Mistrza Polski!