Aktualnośći

Wigilia ekumeniczna w Lubinie

Wczoraj w Lubinie po raz ósmy odbyła wigilia ekumeniczna. To już tradycja, że na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, na zaproszenie starosty lubińskiego, przy świątecznym stole zasiadają przedstawiciele różnych wyznań, grup społecznych i organizacji. W spotkaniu wziął także udział burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

W ubiegłym roku wigilia nie odbyła się ze względu na obostrzenia pandemiczne, jednak teraz udało się zorganizować spotkanie. Wśród gości byli między innymi kapłani kościoła prawosławnego i rzymskokatolickiego, którzy podkreślali, że więcej nas wszystkich łączy niż dzieli.

– Tworzymy różne wspólnoty, od tych najpiękniejszych rodzinnych, poprzez zawodowe nawet. To coś więcej niż tylko więzi zewnętrzne, to jest połączenie serc. Tak samo w Kościele jesteśmy wyznawcami pana Jezusa, on nas łączy. Czasami mamy różne patrzenia na tego Boga, ale jedno serce bijące w wierze dla niego – mówił ks. Krzysztof Krzyżanowski, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie.

– To ważne wydarzenie. Zawsze wnosi dużo przyjemnych chwil ze spotkania z ludźmi, którzy zostali tutaj zaproszeni – przyznała Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego.

Dla zgromadzonych kolędy zaśpiewała Liliana Iżyk, sopranistka, kompozytorka, laureatka wielu konkursów międzynarodowych.

Foto: Powiat Lubiński
Źródło: red.