AktualnośćiGmina Ścinawa

Pomoc gminy Lubin dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Ścinawie

Na wniosek wójta rada gminy Lubin podjęła dziś na sesji uchwałę o przekazaniu 20 tys. zł na pomoc ofiarom wybuchu gazu w Ścinawie i związanej z tym katastrofy budowlanej. Radni zaapelowali też do mieszkańców o materialne i finansowe wsparcie dla poszkodowanych. – Poszkodowane rodziny są objęte pomocą lokalnych władz, jednak jako samorządowcy wiemy, jak ważna jest w takich chwilach solidarność i wsparcie. Przekazujemy słowa współczucia, troski i pomoc finansową – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie przekazania dotacji.

– Apelujemy jednocześnie do mieszkańców gminy Lubin o darowizny na rzecz osób poszkodowanych – zwraca się Norbert Grabowski, przewodniczący rady.
Wpłat można dokonywać na konto bankowe Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa w BGŻ BNP PARIBAS S.A., nr konta bankowego: 36 1600 1462 1833 5242 8000 0001. W tytule przelewu należy wpisywać „Zbiórka na rzecz rodzin poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w Ścinawie”.

– Serdecznie dziękuję za tę solidarność i wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Wójt Tadeusz Kielan i radni gminy Lubin zadziałali bardzo szybko, a skierowana pomoc dla potrzebujących to ważna cegiełka w odbudowie nie tylko dobytku całego życia, ale i choć w części poczucia bezpieczeństwa – dziękuje burmistrz Krystian Kosztyła.

Zbiórkę prowadzi również zarządca zniszczonej nieruchomości, firma DOMATOR, który jest po rozmowach z częścią właścicieli, będzie dążył do odbudowania kamienicy. Wg wstępnej oceny pieniądze z polisy nie wystarczą na pokrycie wszystkich kosztów, środki na odbudowę można przekazywać poprzez portal: https://zrzutka.pl/h5k69n.
Ponadto prowadzona jest zbiórka rzeczowa, którą koordynują pracownicy socjalni Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie, udzielając informacji pod numerem telefonu: 76 /84 12 652.

Źródło: Gmina Lubin