AktualnośćiGmina Ścinawa

Kolejne etapy przebudowy drogi wojewódzkiej w Zaborowie (FOTO)

Postępują prace związane z kanalizacją obszarów wiejskich, wykonawcy prowadzą także działania związane z odtwarzaniem dróg, w których wcześniej układane były sieci. W przypadku wojewódzkiej 292 roboty mają znacznie szerszy zakres, bowiem w obrębie kanalizowanych miejscowości, przez które przebiega droga, wykonywana jest jednocześnie jej całkowita przebudowa, na co od wielu lat czekali mieszkańcy. Tak jest w Zaborowie, gdzie aktualnie kontynuowane są prace w pobliżu kościoła i w części wsi od strony Prochowic, tam też powstaje dalszy fragment nowego chodnika.

Warto pokreślić, że ciąg dla pieszych budowany w pasie wojewódzkiej 292 w Zaborowie współfinansowany jest również z budżetu ścinawskiego samorządu, a umowę w tym zakresie podpisano jeszcze w minionej kadencji. Inwestycję na zlecenie gminy realizuje konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy.

O przebudowie drogi wojewódzkiej w Zaborowie pisaliśmy wcześniej w artykule zatytułowanym: „Chodnik w Zaborowie do bloku na ukończeniu (FOTO)”.