AktualnośćiGmina Ścinawa

Kończą odtwarzać drogę w Ręszowie (ZDJĘCIA)

Dobiegają końca prace realizowane na drodze powiatowej w Ręszowie. W ramach całego zadania wykonawca wcześniej poprowadził w niej sieć kanalizacyjną, następnie wyłożył podbudowę z kruszywa i na dłuższym odcinku wsi wylał pierwszą warstwę asfaltu. Dzisiaj rozpoczęło się asfaltowanie kolejnego fragmentu, tj. od kościoła w kierunku Ścinawy. Inwestycja w Ręszowie dotycząca odtworzenia nawierzchni prowadzona jest na drodze powiatowej, lubińskie starostwo, w zakresie poprawy stanu zarządzanej i utrzymywanej przez siebie jezdni nie przekazało na ten cel żadnych środków.

– Konsekwentnie realizujemy największą w historii gminy inwestycję, w ramach której kanalizujemy obecnie aż 10 wsi i za chwilę budować będziemy sieci sanitarne w kolejnych. Dzięki prowadzonym pracom zyska cała nasza wspólnota, poprawi się także bezpieczeństwo na drogach. Jeśli ktoś poddaje pod wątpliwość te działania, to należy zapytać, czy zależy mu na środowisku naturalnym i poprawie warunków bytowych mieszkańców naszej gminy? – pyta burmistrz Krystian Kosztyła.

Kanalizację Ręszowa wraz z odtworzeniem dróg na zlecenie ścinawskiego samorządu realizuje konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy.

Dodajmy, że wraz z zakończeniem prac dotyczących odtworzenia drogi, na trasę przez Ręszów powróci bezpłatny autobus relacji Lubin-Ścinawa, obecnie oznaczony numerem 512.