AktualnośćiEdukacjaŚcinawa

Rozpoczął się nowy rok szkolny (FOTO)

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie odbyła się na boisku sportowym przy budynku placówki. W apelu wzięły udział najmłodsze klasy 0-II z wychowawcami, a trzecioklasiści oraz samorząd szkolny poprowadzili część oficjalną wydarzenia. Z kolei w Szkole Podstawowej w Tymowej nie organizowano apelu, odbyły się natomiast spotkania uczniów z nauczycielami.

W rozpoczęciu roku szkolnego w ścinawskiej podstawówce, oprócz dyrekcji, nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów obecni byli: burmistrz Krystian Kosztyła, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ścinawie Monika Żogalska, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk” w Ścinawie Kamila Grabka-Levin.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły wszystkich obecnych przywitała dyrektor placówki Jolanta Szulc. – Witam Was bardzo serdecznie, szczególnie pierwszoklasistów, życzę powodzenia nowym uczniom, udanej nauki również i tym kontynuującym edukację. Rok szkolny 2021/2022 uważam za oficjalnie rozpoczęty.

Kilka ciepłych słów przekazał podczas przemówienia szef lokalnego samorządu. – Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzę zdrowia i dobrych relacji, rodzicom satysfakcji ze swoich pociech, a uczniom, którzy rozpoczynają, bądź kontynuują swoją przygodę z edukacją, żeby wynieśli z niej jak najwięcej, a kiedy nadejdzie czas podsumowań mogli się cieszyć z dobrych wyników.

Burmistrz przy okazji podziękował za dotychczasową pracę pani Jolancie Szulc, kierującej szkołą przez ostanie 5 lat, które z uwagi na m.in. wygaszenie decyzją rządu gimnazjów, reorganizację, ale i pandemię COVID-19, nie były łatwym okresem. Przypomniał również o bardzo pozytywnej ocenie pracy pani dyrektor, którą wiosną wystawił dolnośląski kurator oświaty (pisaliśmy o tym w artykule: Kurator wyróżnił dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie!), przy okazji życzył powodzenia na właśnie rozpoczęty czas, ponieważ od 1 września, na kolejne 5 lat powierzono pani Jolancie Szulc zarządzanie Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie.

Na rozpoczęciu roku szkolnego szczególnie przywitano pierwszoklasistów, którzy po ceremonii ślubowania i pasowania oficjalnie stali się uczniami. Na zakończenie apelu ich starsi koledzy z klasy trzeciej przedstawili krótki program artystyczny.