AktualnośćiGmina Ścinawa

Montują windę, kontynuują prace wykończeniowe (FOTO)

Postępują prace budowlane w kamienicy przy ulicy Rynek 5B, związane z realizacją zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. Wykonawca – przedsiębiorstwo Budokomplex Leon Raba z Lubina kontynuuje malowanie elewacji budynku, prowadzi również prace wykończeniowe w samej kamienicy. Od wczoraj fachowcy montują windę.

– Praktycznie skończyliśmy kłaść glazurę w toaletach, kleimy już płytki na podłogach w korytarzach. Ostatecznie poprawiamy ściany i malujemy niektóre pomieszczenia. Rozpoczął się montaż szybu windowego, w holu i na klatce schodowej kleimy płyty z betonu architektonicznego – relacjonuje Leon Raba z Budokomplex.

Przypominamy, że prace budowlane w kamienicy w rynku, w której niegdyś mieściła się siedziba Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, związane są z realizacją zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. Sama modernizacja obiektu, to jeden z elementów większego przedsięwzięcia, na które ścinawski samorząd pozyskał 11,4 mln zł bezzwrotnego wsparcia, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Równolegle, w ramach innego kontraktu, prowadzone są roboty związane z rewitalizacją nawierzchni rynku oraz ulic: 1 Maja, Orlej, Grodzkiej i Mickiewicza.
Budynek po przebudowie służył będzie przede wszystkim lokalnym organizacjom pozarządowym, na jego parterze przewiduje się również zlokalizowanie punktu informacji turystycznej, promocji i produktu lokalnego.