AktualnośćiGmina Ścinawa

Wirtualnie odwiedzili katedrę w Santiago de Compostela

Ścinawa jest jednym z najdalej wysuniętych na wschód miejsc, skąd można wyruszyć w ponad 3500 kilometrową pielgrzymkę śladami Świętego Jakuba. Cała trasa oznaczona jest charakterystycznymi, żółtymi muszlami na niebieskim tle, w Ścinawie ma swój początek przy moście na Odrze a kończy się w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela. Dzięki Fundacji Sztukowanie Pamięci w wirtualną podróż, pełną anegdot i ciekawych przygód wyruszyli uczestnicy zeszłotygodniowego spotkania w „Pałacyku”.

Czwartkowe popołudnie przyciągnęło do Pałacyku wszystkich zafascynowanych niezwykłą drogą do Santiago de Compostela- tych, którzy przygodę z Camino de Santiago All Routes mają już za sobą, a także tych, którzy taką pielgrzymkę mają w planach. Spotkanie miało dodatkową symbolikę, ponieważ w niedzielę 25 lipca obchodziliśmy Świętego Jakuba (w Hiszpanii jest to święto narodowe).
Podczas spotkania wszyscy przybyli mieli możliwość wysłuchania opowieści o doświadczeniach pielgrzymów wyruszających na „Camino”. Barwnie, niezwykle zachęcająco opowiadały o tym Agnieszka Żelwetro i Beata Żelwetro- prowadzące spotkanie, które tę trasę przebyły wielokrotnie. Kolorytu wspomnieniom dodawały liczne anegdoty i specjalna prezentacja multimedialna. Każdy uczestnik otrzymał też garść przydatnych, praktycznych informacji. Punktem kulminacyjnym spotkania było połączenie internetowe z Catedral de Santiago i możliwość odbycia spaceru po najciekawszych zakątkach tego miejsca. Wszyscy przybyli otrzymali sympatyczne upominki i wzięli udział w konkursie z nagrodami.

Spotkanie zorganizowała Fundacja Sztukowanie Pamięci, inicjatywę wspierał lokalny samorząd.