AktualnośćiGmina Ścinawa

Krystian Kosztyła ponownie w zarządzie DZPN

2 maja, podczas wlanego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego, przedstawiciele klubów piłkarskich z całego województwa wybrali władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na lata 2021-2025. Stanowisko prezesa kolejnej kadencji piastuje nadal Andrzej Padewski, a w samym zarządzie Podokręg Legnica reprezentuje ponownie Krystian Kosztyła. To druga z rzędu nominacja burmistrza Ścinawy do władz DZPN. W minioną niedzielę, z rejonu legnickiego do zarządu powołano także: Damiana Kwaśnika, Janusza Cygana, Tomasza Maciejskiego i Piotra Marczuka.

Obecność w wojewódzkich władzach piłkarskich Krystiana Kosztyły, niegdyś zawodnika i prezesa Miejskiego Klubu Sportowego „ODRA” Ścinawa, nie jest zaskoczeniem, już w marcu 2020 roku podczas spotkania Podokręgu Legnica DZPN przedstawiciele klubów rekomendowali osoby na nową kadencję do zarządu.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Andrzeja Padewskiego przez najbliższa 4 lata Dolnośląski Związek Piłki Nożnej będzie koncentrował się na szkoleniu dzieci i młodzieży, a także na rozwój infrastruktury sportowej.