AktualnośćiGmina Ścinawa

Kolejny medal Stanisława Michalewicza (FOTO)

Pasjonat łyżew i rolek, czterokrotny Mistrz Polski w rolkarstwie z zeszłego roku, osiągnął kolejny sukces! Podczas Mistrzostw Polski Masters w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 27-28 lutego w Tomaszowie Mazowieckim, ścinawianin wywalczył brązowy medal na dystansie 3000 metrów w kategorii M60. Jak sam przyznaje, krążek go cieszy, natomiast już myśli o kolejnych startach i analizuje tegoroczne wyniki.

– Prawdę mówiąc, nie czułem się najlepiej, ponieważ na dystansie 500 metrów wypadłem słabiej, niż zakładałem. Niestety w pierwszym starcie biegłem sam, tak zadecydował los i trudno było o dobry rezultat. Brązowy medal na 3 kilometry to dla mnie miłe zaskoczenie, ale i motywacja do dalszej pracy. W przyszłym roku zmienię kategorię na M65 i znów powalczę o dobre miejsca, bo rywale są jak najbardziej w moim zasięgu – mówi Stanisław Michalewicz.
Gratulujemy naszemu mistrzowi i przypominamy, że można go spotkać na ścinawskiej ścieżce rowerowej, gdzie regularnie trenuje na rolkach. Dla przypomnienia wywiad ze Stanisławem Michalewiczem po zeszłorocznych triumfach w Mistrzostwach Polski: http://nowa.scinawa.pl/index.php/2020/09/15/scinawa-ma-czterokrotnego-mistrza-polski/.


Foto: Stanisław Michalewicz – Facebook