AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowy rozkład jazdy pociągów, od niedzieli więcej połączeń!

W niedzielę 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów 2020/2021. Harmonogram uwzględnia, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się więcej połączeń na odcinku Ścinawa – Wrocław, a kursy już w 70 % obsługiwane będą nowszym taborem. Natomiast od wiosny przyszłego roku linię obsługiwały będą wyłącznie nowe składy! Przypominamy, że o zwiększenie liczby połączeń zabiegali między innymi ścinawscy radni wraz z burmistrzem Krystianem Kosztyłą, przy wsparciu władz samorządu województwa i członka zarządu Tymoteusza Myrdy. Dolny Śląsk dotuje PolRegio, przewoźnika, który obsługuje kolejowe połączenia na trasie: Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – (Zielona Góra).

Zmianie ulegnie m.in. liczba połączeń do Wrocławia (przez Ścinawę):
(grudzień)
– w dni robocze – 13
– w soboty – 11
– w niedziele – 9

(styczeń)
– w dni robocze – 14
– w soboty – 13
– w niedziele – 13

Jeszcze w październiku dyrekcja zakładu PolRegio deklarowała opisywane zmiany i organizator przewozów na trasie przez Ścinawę dotrzymał danego słowa. Ponadto pasażerowie będą podróżowali nowszymi pociągami, wyposażonymi w wi-fi, klimatyzację czy ładowarki do urządzeń mobilnych. O zapowiadanych zmianach w zakresie zwiększenia liczby połączeń oraz wprowadzania nowszego taboru pisaliśmy w artykule: Więcej pociągów do Wrocławia! (FOTO, WIDEO).

Materiał w przedmiotowej sprawie przygotowała wówczas również TV Regionalna:

W październiku Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiadający za transport tłumaczył: – To wszystko jest odpowiedzią na sygnały, które zgłaszał nam burmistrz Ścinawy i jego radni oraz sami Dolnoślązacy podróżujący „nadodrzanką”. Nasze rozmowy z Polregio na temat liczby połączeń na tej trasie i warunków, w jakich są one realizowane, idą w dobrym kierunku.

Natomiast dzisiaj, tj. 10 grudnia Tymoteusz Myrda poinformował na swoim profilu facebook’owym o nowej, wieloletniej umowie samorządu województwa dolnośląskiego z PolRegio na realizację kolejowych przewozów pasażerskich. Umowa opiewa na kwotę ponad 309 mln zł! Dolny Śląsk wspiera przewoźnika, który obsługuje kolejowe połącznia na trasie: Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – (Zielona Góra).

Pełny rozkład jazdy pociągów ze Ścinawy, który zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli dostępny TUTAJ.