Aktualnośći

Bezpłatny internet w centrum Ścinawy!

Ścinawski samorząd zrealizował zadanie, dzięki któremu mieszkańcy i goście odwiedzający, aktualnie rewitalizowane centrum miasta, będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu. Projekt został w całości sfinansowany ze środków unijnych, dzięki pozyskanemu wsparciu w kwocie 15.000 euro w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU.

Sieć WiFi4EU swoim zasięgiem obejmuje okolicę w promieniu około 100 metrów od Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa, zachęcamy do korzystania:

Logowanie do bezpłatnej sieci jest proste, wystarczy ją wyszukać i zezwolić na połączenie urządzenia, po pojawieniu się ekranu powitalnego:

Przy budowie infrastruktury wykorzystano najnowocześniejsze urządzenia sieciowe zapewniające poprawny zasięg/stabilność, jak i prędkość internetu.

– Wykonaliśmy sieć z bezpłatnym dostępem do internetu w okolicy ścinawskiego ratusza. Każdy, kto posiada urządzenie mobilne lub komputer z kartą Wi-Fi i znajdzie się w jej zasięgu, może korzystać z sieci. Dzięki pozyskanemu wsparciu zrealizowaliśmy kolejny projekt, a samorząd nie poniósł żadnych kosztów z tytułu jego wykonania. Sieć już działa wiec zachęcam do korzystania – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.