AktualnośćiGmina Ścinawa

Kamienica zabezpieczona, kontynuują dalsze prace (FOTO)

Postępują prace budowlane w kamienicy przy ulicy Rynek 5B, związane z realizacją zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu”. Po uprzątnięciu obiektu i zabezpieczeniu konstrukcji, wykonawca – przedsiębiorstwo Budokomplex Leon Raba z Lubina, przeszedł do kolejnych działań. Przypominamy, że sama modernizacja obiektu, to jeden z elementów większego przedsięwzięcia, na które ścinawski samorząd pozyskał dotychczas 11,4 mln zł bezzwrotnego wsparcia, głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Równolegle prowadzone są roboty przy przebudowie nawierzchni rynku, aktualnie w obrębie ulic: 1 Maja, Orlej i Grodzkiej.

– Faktycznie już jakiś czas temu zakończyliśmy prace rozbiórkowo-porządkowe, usunęliśmy ściany działowe, drewniane stropy. Później palowaliśmy fundamenty, wykonaliśmy oczep, zamurowaliśmy otwory. Budynek został zabezpieczony i przygotowany do kolejnych działań – relacjonuje Leon Raba z Budokomplex.

Budowlańcy wykonali również zbrojenie posadzek, wylali posadzki i ławy fundamentowe pod ściany żelbetowe.

– Wylane zostały również: podszybie windy, pierwsza ściana żelbetowa z betonu architektonicznego, kolejna zostanie wykonana już dzisiaj – dodaje właściciel firmy przebudowującej kamienicę.

Przebudowana nieruchomość służyła będzie w przyszłości głównie lokalnym organizacjom pozarządowym, przewiduje się w niej również zlokalizowanie punktu informacji turystycznej, promocji i produktu lokalnego.