AktualnośćiGmina Ścinawa

Powszechny Spis Rolny 2020 – W jaki sposób można się spisać?

Powszechny Spis Rolny przeprowadzany jest od 1 września do 30 listopada 2020 r. Do teraz rolnicy mogli spisywać się jedynie przez internet, ale od 16 września ruszył wywiad telefoniczny.

Przypomnijmy, że PSR prowadzany jest metodami:
• samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu)
Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
• samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)
Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.

bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym
W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:
• wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.
• wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.

Rachmistrzowie będą realizowali wywiady bezpośrednie w terenie wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. O realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów będziemy informować na bieżąco na stronie Powszechnego Spisu Rolnego i w mediach.

Uruchomiona została również infolinia spisowa o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora), poprzez którą można się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego. Uzyskać tam będzie można pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, zweryfikować tożsamość rachmistrza terenowego, upewnić się czy nasze gospodarstwo jest objęte obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że już nie prowadzimy gospodarstwa rolnego.

Źródło: GUS