AktualnośćiGmina Ścinawa

Nareszcie rozpoczęto łatanie dziur na powiatówkach (FOTO)

Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Lubinie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Borowczyk z Biedrzychowej przystąpiło do realizacji długo wyczekiwanego przez mieszkańców i uczestników ruchu samochodowego zadania związanego z bieżącymi remontami dróg powiatowych na terenie m.in. gminy Ścinawa. W piątek 3 lipca rozpoczęto prace na odcinku Siedlce-Ręszów-Ścinawa. – Zaplanowane na marzec działania opóźniły się, najpierw z uwagi na pandemię, a następnie ze względu na konieczność ponownego wyboru wykonawcy, ponieważ ten wybrany w lutym okazał się nierzetelny – tłumaczy Tomasz Rosik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

– Zdajemy sobie sprawę, że drogi wymagały napraw, niestety wybrany przez nas już w lutym wykonawca, najpierw zwlekał z rozpoczęciem prac, ze względu na pandemię koronawirusa, a kiedy wreszcie w czerwcu przystąpił do ich realizacji, robił to w niewłaściwy sposób i przy pomocy nieprzygotowanych do tego pracowników, wiec ograniczyliśmy mu zakres zlecenia i rozpisaliśmy nowy przetarg. Z kolejną firmą umowę podpisaliśmy w miniony poniedziałek, a ta rozpoczęła właśnie łatanie dziur na drogach powiatowych – dodaje Tomasz Rosik ze starostwa.

Prace rozpoczęły się w piątek 3 lipca i prowadzone będą wg ustalonego harmonogramu, żeby sprawnie zrealizować naprawy, w pierwszej kolejności na odcinkach o najgorszym stanie.

– Byliśmy na bieżąco informowani o powodach opóźnienia, reprezentujemy jednak interesy naszej lokalnej społeczności, dlatego konsekwentnie upominaliśmy się o remonty dróg na terenie gminy Ścinawa. Cieszę się, że wreszcie znaleziono odpowiedniego wykonawcę dla tak istotnego, choć doraźnego zadania – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Umowa zawarta pomiędzy powiatem a wykonawcą opiewa na kwotę: 121.278,00 zł.

 

Remontowany odcinek we wsi Ręszów: