AktualnośćiGmina Ścinawa

Ministrowie rządu PiS z wizytą u burmistrza Kosztyły!

W czwartek 2 lipca burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyłę odwiedzili: szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz szef Gabinetu Politycznego Premiera Krzysztof Kubów. Rozmowy dotyczyły m.in. rządowego wsparcia dla samorządów w ramach tarczy antykryzysowej, budowy stopnia wodnego i nowego mostu na Odrze w Ścinawie, a także przebudowy drogi krajowej nr 36 do Lubina. Na ręce burmistrza ministrowie złożyli również podziękowania dla całej społeczności gminy Ścinawa za aktywny udział i wysoką frekwencję podczas 1. tury wyborów prezydenckich- o jej wynikach pisaliśmy TUTAJ.

Zapowiedziane dla naszej gminy wsparcie ma wynieść aż 4.547.034,00 zł! Wpływ na wielkość dotacji ma ilość inwestycji zaplanowanych przez ścinawski samorząd na rok 2020. Ministrowie potwierdzili, że w niebawem pieniądze trafią na konta jednostek samorządu terytorialnego.

– Rozmawialiśmy również o wyczekiwanych przez gminę Ścinawa ale też Zagłębie Miedziowe inwestycjach: budowie stopnia wodnego i nowego mostu na Odrze oraz przebudowie drogi krajowej nr 36 na odcinku Ścinawa-Lubin. Ministrowie oczywiście dostrzegają potrzebę inwestycji, które będą stanowiły kolejny bodziec do pobudzenia gospodarczego regionu oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podróżujących, dlatego angażują się w ich realizację – relacjonuje burmistrz Kosztyła.

W 1. turze wyborów prezydenckich na terenie gminy Ścinawa udział wzięło 4521 obywateli z 7645 uprawnionych do głosowania, frekwencja wyniosła blisko 60%. Przy okazji czwartkowej wizyty przedstawiciele rządu złożyli na ręce burmistrza symboliczne podziękowania dla całej społeczności gminy oraz wyrazili nadzieję, że 12 lipca, podczas 2. tury, ścinawianie znowu pojawią się w lokalach wyborczych i zagłosują.