AktualnośćiGmina Ścinawa

Powiat udrożnił ruch, zabezpieczył i posprzątał śmieci (FOTO)

W nocy z czwartku na piątek (25-26 czerwca) nieznani sprawcy wysypali kilkadziesiąt ton zmieszanych oraz przetworzonych odpadów na drogę 1237D pomiędzy Wielowsią a Parszowicami. Zarządca, jeszcze w piątek, w pierwszej kolejności przywrócił ruch i bezpieczeństwo na „powiatówce”, przenosząc odpady na pobocze. Równocześnie poszukiwał firmy do transportu śmieci na wysypisko, ustalał także kod odpadów i odbiorcę dla frakcji. Na początku tego tygodnia śmieci zostały uprzątnięte i wywiezione na wysypisko. Starostwo w Lubinie wystąpiło do Komendy Powiatowej Policji o podjęcie czynności zmierzających do wykrycia sprawcy, od którego zarządca drogi wyegzekwuje koszty, jakie poniósł z tytułu usunięcia i przekazania zanieczyszczeń do utylizacji.

– Uważam, że Starostwo Powiatowe w Lubinie sprawnie rozwiązało problem, szybko przywracając bezpieczeństwo i ruch na drodze. Apeluję do mieszkańców i uczestników ruchu, którzy w piątek między godzinami 1:15 a 5:00 podróżowali drogą 1237D i mogą posiadać informacje, które pozwolą ustalić sprawcę, by zgłaszali się na Policję. Porzucenie śmieci nie tylko sparaliżowało ruch, ale naraziło podróżujących na utratę zdrowia, a nawet życia – komentuje ścinawski radny Edward Sitarski, który mieszka w Parszowicach.

Powiat z drogi na terenie gminy Ścinawa zebrał aż 32 tony śmieci! Przyjęcie odpadów na składowisku, ich transport, a także uprzątnięcie terenu i zabezpieczenie drogi kosztowało zarządcę ponad 8.000,00 zł.

Foto: Powiat Lubiński