AktualnośćiŚcinawa

Będzie Rossmann, będą nowe mieszkania! (FOTO)

Do końca czerwca potrwają prace przy budowie nowej kamienicy w ścinawskim rynku. Na parterze budynku znajdzie się lokal handlowo-usługowy, co ciekawe inwestor podpisał już umowę z najemcą- będzie nim sieć drogerii Rossmann. Na pozostałych piętrach powstanie 11 lokali mieszkalnych, oferowane będą mieszkania dwu- i trzypokojowe. Inwestycję realizuje firma Terbud ZPH z Wołowa.

– Obecnie realizowane są prace przygotowujące konstrukcję dachu do położenia dachówki. Równocześnie budynek jest ocieplany, a wewnątrz wykonywane są instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i gazowa. Przewidujemy, że prace budowlane zakończymy w czerwcu 2019 roku- mówi Jacek Zakrzewski, kierownik działu deweloperskiego Terbudu.

Budynek będzie wyposażony w windę osobową. Z kolei same lokale mieszkalne posiadać będą wszystkie niezbędne instalacje, w tym gazową z indywidualnymi piecami kondensacyjnymi oraz światłowodową teleinformatyczną. Inwestor przygotuje też tynki cementowo-wapienne kładzione maszynowo na ścianach oraz wykona posadzki (pod glazurę lub panele).

– Z zainteresowaniem przyglądamy się prowadzonym pracom, tym bardziej, że czeka nas rewitalizacja rynku, dzięki współpracy z firmą Terbud powstający budynek pokazywaliśmy już w przygotowanym przez gminę planie i na wizualizacjach. Chcemy rozwijać Ścinawę na wielu płaszczyznach, a wiadomo, że rynek to serce i wizytówka każdego miasta. To kolejna zagospodarowana przestrzeń w ścisłym centrum. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości kamienica będzie się dobrze komponowała z otoczeniem, a co najważniejsze, służyła mieszkańcom- podkreśla burmistrz Krystian Kosztyła.

Inwestor szybko znalazł najemcę na usługową część budynku. – Swoją działalność na parterze prowadziła będzie jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie- Rossmann- zdradza Jacek Zakrzewski.

Sprzedaż lokali mieszkalnych inwestor uzależnia od realizacji II etapu gazyfikacji Ścinawy. Początkowo część usługowo-handlową zasilał będzie gaz z butli.