AktualnośćiCTiKGmina Ścinawa

Zajęcia w CTiK zawieszone, biblioteka działa

W związku z trwającą sytuacją pandemii koronawirusa w Polsce wszystkie zajęcia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie pozostają zawieszone do odwołania. Jednocześnie informujemy, że od 11 maja br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie wznawia wypożyczenia zbiorów.

– Nadal będziemy pracować w trybie wewnętrznym, zachęcamy więc do załatwiania spraw formalnych za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: sekretariat@ctik.scinawa.pl. W godzinach pracy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie (od poniedziałku do piątku 8:00 – 15:00) można się również z nami kontaktować za pośrednictwem telefonu pod numerem: (76) 845 79 17. Zmianie ulegają natomiast zasady funkcjonowania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie – informuje Anna Podbucka, dyrektor CTiK.

Od 11maja 2020 r. biblioteka ponownie udostępni swoje zbiory mieszkańcom, jednakże w nieco zmienionej formie. W związku z zagrożeniem koronawirusem i w trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników, zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wprowadzone zostaną procedury dotyczące korzystania ze zbiorów biblioteki.
Nowe procedury obowiązywać będą do odwołania:
1. Biblioteka funkcjonować będzie wyłącznie jako wypożyczalnia.
2. W celu dokonania odwiedzin w bibliotece zaleca się wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie pod numerem telefonu: 691 852 493.
3. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, książki podaje bibliotekarz.
4. Stanowisko obsługi czytelników znajduje się przy wejściu do biblioteki.
5. Przy stanowisku obsługi czytelników może przebywać jedna osoba. Pozostałe osoby proszone są o zachowanie odpowiedniego dystansu tj. minimum 2 metrów.
6. Czytelnik ma obowiązek noszenia maseczki, noszenia rękawiczek, bądź zdezynfekowania rąk
7. Wszystkie zwrócone egzemplarze będą poddawane 5-dniowej kwarantannie, aby były zupełnie bezpieczne przed ponownym udostępnieniem czytelnikom.
8. Zachęcamy wszystkich czytelników do składania zamówień/rezerwacji książek telefonicznie pod numerem: 691 852 493.
9. Zbiory biblioteki można przeglądać w katalogu on-line: http://www.xn--szukamksiki-4kb16m.pl/, jednakże nie wszystkie książki widoczne w katalogu ze statusem „dostępne” będą realnie w bibliotece, ze względu na trwające prace nad programem bibliotecznym.

Wypożyczalnia czynna:
– poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek (10:00 – 15:30),
– środa (10:00 – 17:30).