AktualnośćiGmina ŚcinawaSport

Zabiegi pielęgnacyjne na ligowych boiskach w gminie (FOTO)

W miniony piątek Zakład Robót Ogrodniczych „SPIRAEA” z Leszna, na zlecenie ścinawskiego samorządu, przeprowadził zabiegi pielęgnacyjne murawy boiska w Parszowicach, gdzie na poziomie A-klasy mecze ligowe rozgrywa miejscowa Sparta. Wartość zamówienia to kwota 10 tysięcy złotych. Gmina złożyła również wniosek o środki zewnętrzne na wykonanie autonomicznego nawodnienia obiektów piłkarskich w Dziewinie i Parszowicach.

Zabiegi pielęgnacyjne murawy wykonane na boisku w Parszowicach:
– aeracja bolcami pustymi (6-8 mm);
– piaskowanie, na które zużyto około 54 tony materiału;
– aeracja głęboka (powyżej 25-28 cm).

Warto przypomnieć, że z początkiem marca również na stadionie miejskim w Ścinawie murawa była poddana okresowym pracom pielęgnacyjnym.

Kolejnym gminnym obiektem sportowym, na którym wykonane zostaną takie zabiegi, będzie boisko w Dziewinie. Według wcześniejszych uzgodnień z zarządem LZS Czarni, miały one zostać zrealizowane latem, czyli przed nowym sezonem. Z uwagi na zawieszenie rozgrywek, być może uda się znaleźć wykonawcę i przeprowadzić renowację murawy jeszcze na wiosnę.

Ponadto informujemy, że gmina, w porozumieniu z sołectwami z Dziewina i Parszowic oraz zarządami klubów piłkarskich, rozgrywających tam swoje mecze ligowe, w miniony poniedziałek 16 marca złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, na dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na wyposażeniu dwóch boisk sportowych w autonomiczne (poza siecią gminną) ujęcia wody. Planowane do wykonania w bieżącym roku studnie wraz niezbędnymi przyłączeniami i pompami będą wykorzystywane do regularnego nawadniania muraw.

Przypominamy, że wcześniej dzięki pozyskanym w ramach „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” środkom, ścinawski samorząd wykonał trybuny z miejscami siedzącymi na gminnych obiektach sportowych w Dziewinie oraz Wielowsi.