AktualnośćiGmina Ścinawa

Koronawirus: komunikat i apel Burmistrza Ścinawy! (2)

Burmistrz Ścinawy informuje, że od poniedziałku 16 marca br. do odwołania urząd będzie zamknięty dla petentów. W trybie pracy wewnętrznej działały będą także: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Ścinawie.

Magistrat będzie działał wyłącznie w trybie wewnętrznym. W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że:
1. Petenci będą obsługiwani tylko w nagłych sprawach (głównie rejestracja i wydawanie aktów zgonu) – przy zamkniętych dla klientów drzwiach wejściowych umieszczony zostanie dzwonek, którym będzie można przywołać pracowników USC celem załatwienia nagłych i wyjątkowych spraw;
2. Wszelkie inne sprawy wymagające natychmiastowych działań będą wyjaśniane przez oddelegowanych pracowników, pod wskazanymi numerami telefonów.
3. Urząd przyjmował będzie dokumenty przesyłane wyłącznie drogą elektroniczną przez adres e-mail: urzad@scinawa.pl oraz ePUAP – skrytka ePUAP: (/h7p412lvei/skrytka).

Numery telefonów do poszczególnych referatów w urzędzie:
Sekretariat- 76/ 740 02 00
Urząd Stanu Cywilnego, Referat Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Oświaty- 76/ 740 02 12
Podatki- 76/ 740 02 40
Gospodarowanie odpadami- 76/ 740 02 41
Referat Finansów i Budżetu- 76/ 740 02 36
Gospodarka nieruchomościami- 76/ 740 02 31
Referat Inwestycji i Rozwoju- 76/ 740 02 26 i 76/ 740 02 28
Referat Funduszy Pozabudżetowych i Inicjatyw Obywatelskich- 76/ 740 02 21
Zarządzanie Kryzysowe- +48 570 335 112

Zamknięte szkoły i przedszkola:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd podjął decyzję o zamknięciu m.in. szkół i przedszkoli, placówki oświatowe będą nieczynne od poniedziałku 16 marca przez co najmniej 2 tygodnie.
Apelujemy do uczniów oraz rodziców i opiekunów prawnych do pozostania w domu z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy i unikania większych skupisk ludności, a do młodzież o powstrzymania się od spotkań i imprez towarzyskich. Wolne od szkoły, to nie czas ferii i zabawy.

Zmiany w Miejsko-Gminnym Zespole Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie:

Odwołano bilanse i szczepienia dla zdrowych dzieci. Zrezygnowano również z dodatkowych zajęć, m.in. rehabilitacyjnych i konsultacji.

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zawiesza działalność:

Od czwartku 12.03.2020r. wszystkie zajęcia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie zostają zawieszone do odwołania.
Wykład w ramach Uniwersytetu III Wieku zaplanowany na czwartek 19 marca 2020r. zostanie przeniesiony na inny termin.
Nie odbędą się również „X Ścinawskie Kaziuki” oraz Jarmark zaplanowane na 5.04.2020r.
Na razie do dnia 27 marca 2020r. Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie działało będzie wyłącznie w trybie wewnętrznym. W sprawach pilnych kontakt pod numerem: 76/ 845 79 17 lub drogą e-mail: sekretariat@ctik.scinawa.pl oraz dyrektor@ctik.scinawa.pl.

Biblioteka zamknięta:

Wszelkie wypożyczone pozycje zostały automatycznie przedłużone do 31 maja br.

Komunikacja gminna i linia 112 (ograniczenie kursów):

Od poniedziałku 16 marca do odwołania obowiązywał będzie tzw. wakacyjny/feryjny kurs autobusów, które na co dzień dowożą dzieci do szkoły, ale są również dostępne dla mieszkańców. Ponadto kursy relacji Lubin-Ścinawa i Ścinawa-Lubin także zostają ograniczone. Aktualny rozkład jazdy komunikacji gminnej i linii 112 znajdziesz TUTAJ.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” zawiesza działalność:

Schronisko do odwołania zawiesza swoją działalność, grupy i indywidualni klienci nie będą obsługiwani. Więcej informacji: +48 884 600 036.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej:

Od poniedziałku 16 marca jednostka działała będzie w trybie wewnętrznym, petenci nie będą obsługiwani stacjonarnie. Kontakt wyłącznie pod numerem telefonu: 76/ 841 26 52 lub pocztą elektroniczną: mgops@scinawa.pl.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Ścinawie:

Od piątku 13 marca zakład nie obsługuje petentów w swojej siedzibie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 76/ 841 26 36 oraz e-mailowego: sekretariat@zgk.scinawa.pl.

– Jednocześnie apelujemy, by w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi. Szanujmy życie i zdrowie, a załatwiajmy tylko i wyłącznie najpilniejsze sprawy! To najprostsze i podstawowe sposoby, które mogą pomóc w walce z epidemią koronawirusa. W tym szczególnym czasie powinniśmy zachować spokój i przestrzegać zaleceń służb – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

W związku z zaistniałą sytuacją szef ścinawskiego samorządu uruchomił rezerwę budżetową na zarządzanie kryzysowe, gmina zamówiła już najpotrzebniejsze środki do odkażania i dezynfekcji, które zostaną przekazane głównie podległym jednostkom.

W razie pytań dotyczących koronowirusa można kontaktować się z działającą całodobowo infolinią NFZ: +48 800 190 590.