AktualnośćiGmina Ścinawa

Koronawirus: komunikat Burmistrza Ścinawy! (1)

Szanowni Mieszkańcy gminy i miasta Ścinawa! W związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszej społeczności, zwracam się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa, jeśli jest to tylko możliwe, załatwianie swoich spraw telefonicznie lub elektronicznie. Jednocześnie apeluję, by w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi – burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Poniżej bardzo ważne informacje dla mieszkańców gminy.

Obsługa petentów w UMiG:

Zachęcamy petentów do kontaktu telefonicznego: 76 740 02 00, będziecie Państwo przełączani do odpowiednich referatów. Swoje pytania możecie przesyłać drogą e-mail: urzad@scinawa.pl. lub przez ePUAP. Jednocześnie informujemy, że burmistrz odwołuje najbliższe spotkania z petentami (przez 2 tygodnie), a radni zawieszają swoje dyżury. Pytania i wnioski do radnych można przesyłać drogą elektroniczną na adres: rada@scinawa.pl. W przypadku osobistych wizyt w UMiG prosimy o:
– zachowanie odpowiedniej odległości od urzędników oraz innych petentów,
– regularne odkażanie rąk, dozowniki są już dostępne przy wejściu do urzędu,
– jak najszybsze załatwianie swoich spraw.

Zamknięte szkoły i przedszkola:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd podjął decyzję o zamknięciu m.in. szkół i przedszkoli, placówki oświatowe będą nieczynne od poniedziałku (16 marca) przez co najmniej 2 tygodnie. Natomiast od czwartku (12 marca) w szkołach wstrzymany zostanie proces edukacyjny, w czwartek i piątek pełniły będą one jedynie funkcje opiekuńcze dla najmłodszych dzieci.

Zmiany w Miejsko-Gminnym Zespole Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie:

Odwołano bilanse i szczepienia dla zdrowych dzieci.

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zawiesza działalność:

Od czwartku 12.03.2020r. wszystkie zajęcia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie zostają zawieszone do odwołania.
Wykład w ramach Uniwersytetu III Wieku zaplanowany na czwartek 19 marca 2020r. zostanie przeniesiony na inny termin.
Nie odbędą się również „X Ścinawskie Kaziuki” oraz Jarmark zaplanowane na 5.04.2020r.
Do dnia 27 marca 2020r. Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie czynne będzie do godziny 16:30.

Biblioteka zamknięta:

Wszelkie wypożyczone pozycje zostały automatycznie przedłużone do 31 maja br.

Komunikacja gminna i linia 112 (ograniczenie kursów):

Od poniedziałku (16 marca) do odwołania obowiązywał będzie tzw. wakacyjny kurs autobusów, które na co dzień dowożą dzieci do szkoły, ale są również dostępne dla mieszkańców.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” zawiesza działalność:
Schronisko do odwołania zawiesza swoją działalność, grupy i indywidualni klienci nie będą obsługiwani. Więcej informacji: 884 600 036.