AktualnośćiSport

Sport, pomaganie i dobra zabawa (FOTO, WIDEO)

Za nami NORDIC & RUN FESTIVAL 2020, impreza promująca zdrowy i aktywny tryb życia oraz pomaganie potrzebującym. W minioną niedzielę w ścinawskim porcie bawili się ze sobą pasjonaci biegania oraz nordic walking. Tradycyjnie rywalizacja, choć i jej nie brakowało, zeszła w niedzielę na dalszy plan, ponieważ kwestowano na rzecz poważnie chorej mieszkanki Ścinawy – Milenki Balsewicz. Samo ukończenie wymagającej trasy wymagało od uczestników samozaparcia, woli walki i wielkiego serca.

Najpierw w szranki stanęli biegacze, którzy pokonali dystans 6 kilometrów w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Sama trasa może nie była tak wymagająca i błotnista jak rok temu, ale wiał wiatr, który bez wątpienia utrudniał sportowcom walkę o każdą sekundę. Biegacze wpadali jednak na metę uśmiechnięci i zadowoleni, a wielu z nich poprawiło dotychczasowe rezultaty osiągane na trasie w Ścinawie. Ze sporą przewagą zwyciężył Rafał Bardziński z Legnicy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Ficner z Wilkowa koło Złotoryi.

– Dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie, by nasza cykliczna impreza mogła się odbyć. Promujemy tutaj aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale również pomaganie innym. Cieszę się, bo widzę, że sportowa rywalizacja, która sama w sobie jest piękna, schodzi na dalszy plan w momentach, w których można wspierać innych. Oczywiście w przyszłym roku znów widzimy się na naszym festiwalu – mówiła Paulina Wityk-Szumna, organizator imprezy.

W ramach promocji samej dyscypliny nordic walking zorganizowano specjalny, pokazowy trening dla najmłodszych, dzieci poznały zasady, jakie obowiązują w tym sporcie. Później na starcie pojawili się już zaprawieni w boju seniorzy, którzy na trasę wyruszyli z różnym nastawieniem, ale zdecydowana większość dla dobrej zabawy i zmierzenia się z wymaganiami samej trasy. Wśród „zawodowców” bezkonkurencyjny był Krzysztof Skiba, który przybył na metę jako pierwszy.

Wyniki zawodów nordic walking w poszczególnych kategoriach.
kobiety (K20):
1. Daria Jaworska
2. Karolina Ślusarczyk

kobiety (K30):
1. Katarzyna Skrycka
2. Iwona Góra
3. Katarzyna Kuratewicz
mężczyźni (K30):
1. Grzegorz Góra
2. Konrad Sitkowski
3. Krzysztof Kaźmierczak

kobiety (K40):
1. Anna Zaczyńska
2. Agnieszka Berger
3. Agnieszka Rychlicka
mężczyźni (M40):
1. Mariusz Hołubka
2. Hieronim Winiarski
3. Tomasz Mazur

kobiety (K50):
1. Renata Jędrasiak
2. Maria Drozd
3. Sylwia Hnatyszyn
mężczyźni (M50):
1. Piotr Siwak
2. Ryszard Żydaczewski
3. Waldemar Urbaniak

kobiety (K60):
1. Lucyna Stępień
2. Maria Zawadzka
3. Teresa Grygorowicz
mężczyźni (M60):
1. Krzysztof Skiba
2. Adam Jurek
3. Jan Mikołajczak

kobiety (K70+):
1. Janina Zaczyńska
mężczyźni (M70+):
1. Andrzej Ślusarczyk
2. Edward Dudek
3. Bogdan Grygorowicz

Tradycyjnie honorowy patronat nad imprezą objęli: starosta lubiński Adam Myrda i burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Warto wspomnieć, że szef ścinawskiego samorządu wystartował w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego i bez problemów ukończył 6-kilometrową trasę.