AktualnośćiCTiK

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie z profesjonalnym wyposażeniem (AKTUALIZACJA, FOTO)

Nowe i profesjonalne mikrofony, oświetlenie oraz kurtyny pojawiły się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Zakup sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu, które zostało pozyskane w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Ścinawskie CTiK otrzymało wsparcie na poziomie 19.499,43 zł. Aktualnie nowe wyposażenie jest instalowane na scenie sali widowiskowej, która w nowej odsłonie „zadebiutuje” podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, czyli już 15 grudnia.

– O nowej, lepiej wyposażonej i bardziej profesjonalnej scenie marzyli nie tylko pracownicy ośrodka kultury, ale przede wszystkim dzieci i młodzież na niej występujące. Jesteśmy niezwykle dumni, że dzięki PSE możemy stworzyć warunki podobne do tych panujących w większych miastach. Mamy nadzieję, że dodatkowo zachęci to naszych mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i nieco starszych, do udziału w zajęciach, ale przede wszystkim występów w czasie wydarzeń organizowanych przez nasze centrum – podkreśla dyrektor placówki Anna Podbucka.

Dzięki wsparciu PSE ścinawski dom kultury wzbogacił się o:
– 3 mikrofony bezprzewodowe Shure BLX4R – Beta 58A;
– 4 reflektory typu Ledbar i skrzynię transportową;
– system eurotrak i kotary sceniczne– tzw. backdrop.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Krotoszyce PSE realizują projekt budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Czarna, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

Obecnie pracownicy CTiK malują i odświeżają scenę, zamontowali już system eurotrak, a niebawem zawisną także kotary, których do tej pory w ogóle nie było.