AktualnośćiSport

Sparta wygrała turniej dla A-klasowców (FOTO)

Ścinawski samorząd wspólnie z Miejskim Klubem Sportowym Odra-Total Ścinawa zorganizował w minioną środę turniej piłkarski. W zmaganiach udział wzięły zespoły z gminy, które na co dzień rywalizują na boiskach A-klasy. W rozgrywkach pod hasłem „Towarzysko i przy światłach” zwyciężała Sparta Parszowice, która mimo pewnych problemów w lidze, pokazała lokalnym rywalom, że należy się z nią ciągle liczyć. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie samozaparcia, bo mimo niesprzyjających warunków, postanowili spędzić popołudnie w aktywny sposób.

Wyniki meczów turniejowych:
Sparta Parszowice 4 – 3 Grom Gromadzyń-Wielowieś
Sparta Parszowice 5 – 0 Czarni Dziewin
Grom Gromadzyń-Wielowieś 6 – 3 Czarni Dziewin

Uczestników turnieju zza końcowej linii boiska wspierali: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa oraz radny Marek Barylak.

Na zakończenie piłkarskich zmagań wszystkie zespoły otrzymały sprzęt sportowy, który będą wykorzystywały podczas ligowych rozgrywek, reprezentując jednocześnie ścinawski samorząd.

– Cieszę się, że mimo trudnych warunków wzięliście udział w zawodach. Oczywiście gratuluję zwycięzcom z Parszowic, którzy w formule: 6+1 rządzą teraz w gminie Ścinawa. Myślę, że nasza impreza stanowiła miły przerywnik w ligowych rozgrywkach, a przy okazji zastąpiła Wam treningi – dziękował na zakończenie Marek Szopa, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.

Szef radnych przekazał uczestnikom wspomniany sprzęt sportowy.