AktualnośćiSport

WTZ organizuje mistrzostwa nordic walking

Już jutro w Ścinawie odbędą się III Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking uczestników terapii zajęciowej. Imprezę zorganizuje Fundacja Przystań, w ramach zadania publicznego, które obejmuje organizację zajęć nordic walking, ćwiczenia w basenie oraz warsztaty z dietetykiem. Zawody odbędą się w porcie, mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:30.

Zawody odbędą się w 9 kategoriach: na dystansach 500 m, 800 m, 1200 m i 2000 m dla kobiet i mężczyzn oraz marsz dla kadry – instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Uczestnicy WTZ będą odpowiednio klasyfikowani do dystansów, zgodnie z indywidualnymi możliwościami ruchowymi. Dla zwycięzców przygotowane oczywiście zostaną nagrody i medale pamiątkowe, a dla grup zorganizowanych puchary i dyplomy. – Realizacja projektu pozwoli na zaktywizowanie grupy niepełnosprawnych, zmianę zachowań i postrzegania niepełnosprawności przez jej członków. Uczestnicy nabędą nowe umiejętności, jak choćby zaradność osobistą. oraz prawidłowe postawy, w tym prawidłowe relacje w komunikacji w grupie i z otoczeniem – tłumaczy Weronika Czarna z WTZ.
Cały projekt współfinansowany jest przez Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.