AktualnośćiGmina Ścinawa

W „Pałacyku” także kursy językowe!

Pobyty jednodniowe dla najmłodszych, wyjazdy integracyjne z noclegiem i organizację „zielonych szkół” oferowało dotychczas schronisko w Ścinawie. Obiekt pełni także rolę Domu Pracy Twórczej, organizując czas wolny. „Pałacyk” poszerzył jednak swoją ofertę, właśnie z myślą o mieszkańcach i nawiązał współpracę z renomowaną szkołą językową – Dobosz Akademia!

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” spełnia wszelkie wymogi narzucane takim jednostkom przez kuratora oświaty. Obiekt jest nie tylko nowoczesny i bezpieczny, ale przede wszystkim funkcjonalny oraz dobrze wyposażony. Swoim gościom oferuje szeroką gamę udogodnień, jest dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

Placówka na dobre wystartowała zimą, od tego czasu jej oferta trafiła do ponad 1000 szkół, 223 biur podróży i operatorów, 200 urzędów miejsko-gminnych, 100 klubów sportowych, 100 szkół tańca, wszystkich zarejestrowanych w Polsce hufców harcerskich, ośrodków kultury, domów dziecka z regionu, a także do 100 firm w kontekście oferty szkoleń.
– Budujemy swoją markę, ale od początku nasze działania spotykają się z pozytywnym odbiorem klientów, co tylko potwierdza grafik rezerwacji. Oczywiście stale poszerzamy naszą ofertę, staramy się też aktywizować lokalnych przedsiębiorców, których usługi rekomendujemy naszym gościom – mówi Kamila Grabka-Lewin, dyrektor SSM „Pałacyk”.

W ostatnim czasie „Pałacyk” nawiązał współpracę ze szkołą językową Dobosz Akademia. Już od września w obiekcie planowane są kursy językowe dla dzieci i dorosłych. Lektorzy uczyli będą według międzynarodowych standardów British Council. Kursy zakończą się egzaminami z certyfikatem. Więcej informacji na profilu facebookowym profilu akademii: TUTAJ, pod numerem telefonu: 505-045-558, oraz na ulotkach, które zostaną przekazane uczniom w szkołach.

– To nie koniec nowości, ponieważ realizujemy kilka ciekawych projektów, których efektami pochwalimy się niebawem. Powstanie specjalny przewodnik turystyczny, gra miejska, a także postaramy się wszystkim przybliżyć ciekawą historię samego obiektu – zdradza Kamila Grabka-Levin.

„Pałacyk” chce współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, pasjonatami, artystami i angażować ich w organizację czasu wolnego dla swoich gości. –Zapraszam do kontaktu, szukamy osób, które świadczą usługi gastronomiczne, ale zajmują się też rękodziełem, florystyką, mają ciekawe pasje, którymi chcą się podzielić – zachęca dyrektor obiektu.

Oferta SSM „Pałacyk” koncentruje się wokół organizacji i koordynowaniu pobytów 1-dniowych dla najmłodszych dzieci w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Placówka organizuje również pobyty integracyjne (2-dniowe) z warsztatami, które prowadzi psycholog. W ofercie znalazły się też „zielone szkoły”, dzięki którym uczniowie odkryją między innymi piękno nadodrzańskiej przyrody oraz poznają alternatywne źródła pozyskiwania energii.


Foto: Tomasz Folta