AktualnośćiSport

Grali charytatywnie i towarzysko (FOTO)

W sobotę na stadionie w Ścinawie zorganizowano piłkarski turniej charytatywny, w którym wystąpiły 3 drużyny: TSV 1910 Niemberg (Niemcy), MKS Odra-Total Ścinawa oraz Grom Gromadzyń-Wielowieś. Przy okazji sportowych zmagań promowano finansową pomoc na leczenie i rehabilitację pani Katarzyny Paluszek. Tego dnia nie było przegranych, liczyły się bowiem szczytna inicjatywa i integracja uczestników.

Żona byłego dyrektora Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a zarazem członka zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Krzysztofa Paluszka, potrzebuje pomocy. U pani Katarzyny dwa lata temu zdiagnozowano tętniaka mózgu i krwotok podpajęczynówkowy. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie. Kilka ośrodków w Polsce dysponuje odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym, niestety są to tylko prywatne placówki… W zbiórkę mocno zaangażowały się klubu piłkarskie z Dolnego Śląska, w tym MKS Odra-Total Ścinawa.

Podczas turniejowych zmagań, wśród kibiców i samych uczestników, promowano charytatywną zbiórkę na rzecz pani Katarzyny. Przy okazji na licytację wystawiono koszulkę reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego, z autografem piłkarza, która ostatecznie trafiła do jednego z niemieckich gości. Cała akcja spotkała się ze zrozumieniem zawodników z Niemberga, którzy przelali środki na leczenie potrzebującej wsparcia kobiety.
Panią Katarzynę można ciągle wspierać poprzez stronę internetową: https://zrzutka.pl/rn2h9a oraz bezpośrednimi wpłatami na konto: Weronika Paluszek, 87 1020 5226 0000 6502 0425 8992 z dopiskiem ,,REHABILITACJA KASI”.

Oczywiście w trakcie sportowych zmagań wiele się działo na głównym boisku, na którym rywalizowali piłkarze. W meczu otwierającym turniej Grom Gromadzyń-Wielowieś pokonał TSV 1910 Niemberg (5:0). W kolejnym spotkaniu Odra-Total Ścinawa zwyciężyła zespół Gromu (7:0). Na zakończenie ścinawska drużyna, w której zagrali głównie juniorzy, zremisowała z TSV (1:1).
Wielu emocji dostarczył rozegrany później sparing pomiędzy oldbojami Odry Ścinawa a TSV 1910 Niemberg, w którym zwyciężyli gospodarze (4:1).

Organizację turnieju i pobyt gości tradycyjnie wspierał lokalny samorząd. Niemberg to zaprzyjaźniona miejscowość w Niemczech, z którą Gmina Ścinawa od kilku lat utrzymuje partnerskie relacje i współpracuje w różnych obszarach. Współdziałają ze sobą również klubu piłkarskie, które w okresie przygotowawczym rozgrywają mecze sparingowe. Przed rokiem to Odra-Total Ścinawa wyjechała na krótkie zgrupowanie do Niemberga.
Warto wspomnieć, że goście z Niemiec nocowali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Pałacyk”, a wyremontowany obiekt zrobił na nich spore wrażenie.

Foto: Gmina Ścinawa

 

Więcej zdjęć na facebookowym profilu TSV 1910 Niemberg: TUTAJ.
Kolejne galerie i relacja dostępne również na: www.mksodra-scinawa.eu