AktualnośćiGmina Ścinawa

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa prałata Bogdana Kaczorowskiego (FOTO)

21 czerwca 1969 roku we wrocławskiej katedrze pw. Jana Chrzciciela kapłańskie święcenia przyjął ksiądz Bogdan Kaczorowski. Duchowny szczególny dla Ścinawy, bo właśnie w naszym mieście przez 26 lat sprawował funkcję proboszcza. Prałat Bogdan Kaczorowski pozostawił po sobie i swojej pracy nie tylko dobre wspomnienia, ale przede wszystkim wiernych przyjaciół, którzy z okazji 50-lecia kapłaństwa zaprosili go do Ścinawy na specjalną uroczystość.

W niedzielę 30 czerwca w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie jubilat przewodniczył mszy dziękczynnej, w związku z 50. rocznicą posługi kapłańskiej. Towarzyszyli mu zaproszeni goście, przyjaciele i wierni. Specjalną homilię wygłosił ksiądz Roman Raczak, były ścinawski wikariusz, obecnie proboszcz jednej z parafii w Legnicy, w której jako rezydent od trzech lat świadczy nadal posługę kapłańską ksiądz Kaczorowski.

Tuż po nabożeństwie przyjaciele, byli parafianie i współpracownicy podziękowali prałatowi Kaczorowskiemu za pracę na rzecz ścinawskiej parafii, wręczyli okolicznościowe podarunki i złożyli życzenia.
– Prałat Bogdan Kaczorowski dał się poznać przede wszystkim jako znakomity organizator, który potrafił wszystkich mobilizować do działania, zawsze wrażliwy na krzywdę bliźniego i udzielający się charytatywnie społecznik, do dzisiaj honorowy członek Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Ścinawie. Pozostawił wiele owoców swojej pracy, z których wszyscy ciągle korzystamy. Przypomnę tylko o ogrodzonym cmentarzu z kaplicą w obecnej formie, czy posadzce, nowych ławkach i wyremontowanym dachu na ścinawskim kościele. To kilka przykładów działalności księdza Kaczorowskiego. Prałat niczego nie zaniedbywał, zawsze można było liczyć na jego pomoc, bo jest dobrym i skromnym człowiekiem, księdzem z powołania. A obecność ścinawskich parafian na mszy dziękczynnej tydzień temu w Legnicy i u nas w kościele, tylko potwierdzają, że swoją pracę w Ścinawie wykonywał wzorowo – podkreśla burmistrz Krystian Kosztyła.

Po mszy ksiądz Bogdan Kaczorowski spotkał się z przyjaciółmi w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Na miejscu czekała na wszystkich niespodzianka, którą przygotowali pracownicy CTiK – specjalna wystawa zdjęć, poświęcona życiu prałata. Fotografie nie tylko wzruszyły, ale przede wszystkim przywróciły piękne wspomnienia, które kontynuowano na przyjęciu zorganizowanym właśnie na cześć jubilata. Spotkanie umilił także występ słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Dorotę Krężel.

W imieniu prałata Bogdana Kaczorowskiego oraz organizatorów dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w uroczystości, a mieszkańców Ścinawy zapraszamy na wystawę zdjęć poświęconą życiu zasłużonemu dla naszego miasta księdza – od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Centrum Turystyki i Kultury.