AktualnośćiSport

Tomasz Wołoch: Jesteśmy zadowoleni z sezonu

Szkoleniowiec czwartoligowej Odry-Total Ścinawa podsumowuje sezon 2018/2019, w którym prowadzona przez niego drużyna zajęła 4. miejsce. Tomasz Wołoch zauważa progres, jaki zanotował jego zespół i docenia zaangażowanie swoich podopiecznych.

Po rundzie jesiennej Odra-Total Ścinawa zajmowała 3. pozycję w IV lidze. 4. miejsce na mecie sezonu to powód do zadowolenia, czy jednak pozostaje lekki niedosyt?
Tomasz Wołoch (trener): – Jesteśmy bardzo zadowoleni z 4. miejsca. Zanotowaliśmy znów progres, w zeszłym roku zajęliśmy 6. pozycję, więc poprawiliśmy się o 2 lokaty. Odra-Total Ścinawa osiągnęła bardzo dobry wynik.

Przed startem sezonu trener Tomasz Wołoch podkreślał, że Odra to projekt, który stale się rozwija. Klub robi postępy na niwie organizacyjnej, ale i zawodnicy stale podnoszą umiejętności.
– Taki jest nasz pomysł na funkcjonowanie klubu. Zespół najpierw awansował z A-klasy do okręgówki, później do IV ligi. Na tym poziomie rozgrywkowym najpierw zajęliśmy 6. miejsce, teraz poprawiliśmy się o 2 pozycje. W Odrze pracuję od kilku już lat i na mecie każdego sezonu widzę postępy, a miejsca w tabeli na pewno odzwierciedlają, że indywidualne umiejętności zawodników idą do góry.

W sezonie potrafiliście ograć lidera, którym wówczas był Chrobry II Głogów. Trener dostrzegał dodatkową motywację u swoich podopiecznych, kiedy mierzyliście się z takimi rywalami?
– Wiadomo, że chłopcy mają swoje marzenia, a na meczach rezerw często pojawiają się trenerzy pierwszych zespołów i skauci. Z drugiej strony nie zauważyłem, by w spotkaniach z potencjalnie słabszymi rywalami ktokolwiek odpuszczał. Graliśmy o zwycięstwo i konsekwentnie realizowaliśmy założenia.

Jak, w telegraficznym skrócie, będą wyglądały przygotowania do kolejnego sezonu?
– Chłopcy dostali już wolne, do treningów wracamy 15 lipca. Natomiast jako osoby zarządzające pionem sportowym prowadzimy prace związane ze skompletowaniem składu na przyszły sezon. Ustaliliśmy już nasze priorytety, odbyliśmy wstępne rozmowy, niebawem sytuacja powinna się wyklarować. Chcemy, by nowi zawodnicy pojawili się jak najszybciej, ale nie zawsze jest to możliwe.

A jaki jest plan na sportowy aspekt przygotowań?
– Sam plan pracy jest już opracowany, sparingpartnerzy też umówieni. Zmierzymy się z: Rawią Rawicz, Sokołem Wielka Lipa, rezerwami Chrobrego Głogów, TSV 1910 Niemberg. Bierzemy pod uwagę jeszcze 2 sparingi, jeśli zajdzie taka potrzeba, wówczas zastąpią jednostki treningowe.

Po emocjonującym sezonie Odra-Total Ścinawa zajęła 4. miejsce w rozgrywkach IV ligi („zachód” – grupa 2). Podopieczni Tomasza Wołocha w 28 rozegranych meczach zdobyli 51 punktów. Na ten dorobek złożyły się: 15 zwycięstw, 6 remisów, 7 porażek.

Foto: Paweł Andrachiewicz