AktualnośćiGmina Ścinawa

Skończony dach na świetlicy w Parszowicach (FOTO)

Trwają zaawansowane prace budowlane przy nowej świetlicy w Parszowicach. Obiekt został zadaszony, wykonawca inwestycji wstawił okna i drzwi, zakończył montaż instalacji elektrycznej oraz położył tynki we wszystkich pomieszczeniach. Rozpoczęły się już prace związane z zagospodarowaniem przyległego terenu – budowa drogi dojazdowej, ciągów dla pieszych i miejsc postojowych.

Przypominamy, że nowoczesny i energooszczędny budynek powstaje w ramach programu remontów, modernizacji oraz budowy nowych świetlic wiejskich, który ścinawski samorząd wdrożył w 2015 roku i z powodzeniem konsekwentnie realizuje. W minionych latach inwestycje związane z budynkami użyteczności publicznej w poszczególnych sołectwach wspierał finansowo powiat lubiński, jednak z uwagi na nieplanowane wcześniej dodatkowe obciążenie kosztami oświatowymi, dotacji na ten cel w bieżącym roku nie przekaże.

Prace budowlane ruszyły w marcu 2019 roku, umowny termin zakończenia inwestycji określono na listopad br., natomiast całkowity koszt zadania to kwota: 1.577.580,18 zł.

– W przyszłym tygodniu ekipa rozpocznie montaż instalacji wodnej i systemu ogrzewania. Prace postępują zgodnie z planem, na zewnątrz pojawiły się już krawężniki, bo zaczęliśmy budować parking – relacjonuje Andrzej Korzeniowski, z firmy „AK-Bud” Zakład Budowlany, która wygrała wcześniej rozpisany przetarg i obecnie realizuje inwestycję.