AktualnośćiSport

4. Łabędzi Bieg przeszedł do historii (FOTO)

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, chłodu i deszczu, zawody na dystansie 9,25 km ukończyło 171 uczestników. Trasa biegu wiodła ulicami samego miasta, ale również łąkami i tartanową bieżnią miejskiego stadionu. Zwyciężył Adam Draczyński, który od startu narzucił rywalom wysokie tempo. Sam zawodnik, mieszkający obecnie w Nowej Soli, a ścinawianin z pochodzenia, na mecie przyznał, że udział w zawodach potraktował jako wymagającą jednostkę treningową. Docenił też konkurentów, bo w tym roku czuł na plecach oddechy rywali. Wśród pań triumfowała Paulina Prządka… którą trenuje Adam Draczyński.

O dobry nastrój sportowców zadbało w niedzielę Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, organizatorzy nie tylko czuwali nad logistyką imprezy, ale również przygotowali ciepły poczęstunek dla biegaczy. Oprócz sportowej rywalizacji, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 1, promowano aktywny wypoczynek wśród najmłodszych mieszkańców gminy. W tym celu zorganizowano dla dzieci symboliczny bieg na 250 metrów. Na mecie każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki poczęstunek. Dodatkowo najmłodsi sportowcy mogli uzupełnić spalone kalorie watą cukrową i popcornem.
Wreszcie na starcie stanęli seniorzy, którzy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji, co potwierdziły dobre rezultaty osiągane na mecie. Zwyciężył faworyt, choć z powodu trudnych warunków nie był w stanie poprawić rekordu trasy, którego jest autorem. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna, którą zarządza właśnie Adam Draczyński, jego podopieczna Paulina Prządka była bezkonkurencyjna wśród pań, a Dawid Poklepa zajął 5. miejsce wśród panów.
Na pochwałę zasługuje sportowy poziom zawodów i zaangażowanie sportowców, ale też praca służb wspomagających, dzięki którym 4. Łabędzi Bieg odbył się bez zakłóceń: policjantom z KPP w Lubinie i komisariatu w Ścinawie oraz strażakom z OSP.
– Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy stanęli na starcie, bo sprawili, że organizacja Łabędziego Biegu, mimo tak niesprzyjającej pogody miała sens. Pozytywne emocje, które towarzyszyły sportowym zmaganiom, na pewien czas przegoniły chmury. Dziękuję również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy i zagwarantowały bezpieczeństwo jej uczestnikom. Ścinawa lubi biegać i lubi gościć biegaczy, dlatego zapraszam wszystkich na przyszłoroczną 5. edycję Łabędziego Biegu- mówi Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie.
Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg główny, rozlosowana została dodatkowa nagroda- odkurzacz, ufundowany przez Piotra Roggenbuka, przedsiębiorcę prowadzącego Punkt NEONET w Ścinawie.

4. ŁABĘDZI BIEG W ŚCINAWIE – 12 maja 2019r. (wyniki):

open kobiety:
1. Paulina Prządka
2. Agnieszka Olejnik
3. Katarzyna Czesnakowicz

open mężczyźni:
1. Adam Draczyński
2. Mateusz Szepański
3. Łukasz Garliński

mieszkanki gminy Ścinawa:
1. Joanna Jaskóła
2. Sylwia Martyna
3. Paulina Martyna

mieszkańcy gminy Ścinawa:
1. Łukasz Garliński
2. Jan Bielawski
3. Piotr Jaroszyński

mieszkanki powiatu lubińskiego:
1. Katarzyna Czesnakowicz
2. Kamila Żołędziewska
3. Sara Łoś

mieszkańcy powiatu lubińskiego:
1. Łukasz Garliński
2. Tobiasz Belgrau
3. Krzysztof Bagiński

klasyfikacja 16-30 lat (kobiety):
1. Sara Łoś
2. Małgorzata Świtłoń-Szydełko
3. Paulina Martyna

klasyfikacja 31-40 lat (kobiety):
1. Barbara Pindera
2. Kamila Żołędziewska
3. Ewelina Dankowska

klasyfikacja 41-50 lat (kobiety):
1. Celina Zioła
2. Ella Markulak
3. Elżbieta Komaniecka

klasyfikacja 51-60 lat (kobiety):
1. Lilianna Kędzierska
2. Mariola Ceglińska

klasyfikacja 60 lat+ (kobiety):
1. Elżbieta Palej

klasyfikacja 16-30 lat (mężczyźni):
1. Tobiasz Belgrau
2. Dacjan Rzeźnik
3. Marcin Samborski

klasyfikacja 31-40 lat (mężczyźni):
1. Paweł Czech
2. Dawid Poklepa
3. Adrian Czaja

klasyfikacja 41-50 lat (mężczyźni):
1. Krzysztof Bagiński
2. Piotr Serafin
3. Rafał Kulczyński

klasyfikacja 51-60 lat (mężczyźni):
1. Jan Bielawski
2. Stanisław Bekacz
3. Andrzej Romanowicz

klasyfikacja 60 lat+ (mężczyźni):
1. Wiesław Rejek
2. Tadeusz Razik
3. Mieczysław Michalski

Drużyny:
1. KB Wikon/ Team Draczński
2. KGHM ZG Run 2
3. KB Krokus Kwiatkowice

Pełne wyniki dostępne: TUTAJ.