AktualnośćiSport

Zmagania Odry, Gromu, Czarnych, Sparty i Victorii

Już dzisiaj, a także jutro drużyny z gminy Ścinawa zmierzą się z kolejnymi rywalami w ramach rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Grająca w IV lidze Odra-Total Ścinawa w niedzielę, 6 maja na swoim obiekcie podejmować będzie Sudety Giebułtów, początek spotkania o godz. 17:00.

Przypomnijmy, że w rozegranych ostatnio meczach wyjazdowych, 28 kwietnia i 1 maja, podopieczni Tomasza Wołocha pokonali odpowiednio: Orkan Szczedrzykowice 0:1 oraz Nysę Zgorzelec 1:3. Aktualnie ścinawscy seniorzy zajmuje 6 lokatę w ligowej tabeli.

W klasie okręgowej Grom Gromadzyń-Wielowieś na wyjeździe zmierzy się dzisiaj o godz. 15:00 z KS Legnickie Pole.

W poprzednich pojedynkach, które odbyły się 28 kwietnia oraz 3 maja podopieczni Kamila Salamona odpowiednio: przegrali 0:1 z Kuźnią Jawor i zremisowali z drużyną Dębu Stowarzyszenie Siedliska 1:1. Po 22 ligowych spotkaniach Grom zajmują ostanie, 16 miejsce w tabeli.

Natomiast w klasie „A” dzisiaj o godz. 16:00 Sparta Parszowice podejmie na swoim boisku Park Targoszyn, a Czarni Dziewin w niedziele, 6 maja o godz. 14:00, również na swojej murawie, zagrają ze Zrywem Kłębanowice.

W poprzednich dwóch kolejkach Sparta Parszowice w meczu wyjazdowym rozwgranym 29 kwietnia przegrała z Albatrosem Jaśkowice 2:1, tego samego dnia Czarni Dziewin na swoim boisku pokonali Wilki Różana 3:2. Natomiast 3 maja Czarni wygrali w Snowidzy ze Zjednoczonymi 2:6, a Sparta Parszowice w Granowicach z tamtejszym Rodłem 2:5. Aktualnie zespół z Dziewina zajmuje 3 lokatę w tabeli, a Spartanie 4.

W klasie „B” Victoria Tymowa w niedziele o godz. 11:00 zmierzy się u siebie z Unią Szklary Górne.

Ostatnio, dnia 29 kwietnia Victoria zremisowała na własnej murawie z Błyskiem Studzianki 1:1, a 3 maja pokonała w Niemstowie swoją imienniczkę 1:3. Na półmetku ligowych rozgrywek drużyna z Tymowej zajmuje 10 miejsce w tabeli.

W młodszych ligach trampkarze Odry-Total Ścinawa w niedziele, 6 maja o godz. 09:30 powalczą o punkty w Jaworze z Kuźnią.

W poprzednich dwóch kolejkach, 28 kwietnia juniorzy młodsi pokonali na wyjeździe Stal Chocianów 0:2, trampkarze wygrali w Gaworzycach z PDE LKS 0:5, a zespół młodzików u siebie rozgromił Iskrę Kochlice 6:1. Z kolei 3 maja trampkarze przegrali na własnej murawie z Amico Lubin 1:6, natomiast drużyna młodzików w meczu wyjazdowym pokonała Ikara Miłogostowice 0:3.

Ponadto w niedzielę, 29 kwietnia na stadionie w Ścinawie odbył się turniej ligi trawiastej, w którym udział wzięli najmłodsi piłkarze naszego miasta i gminy. W zawodach żaki zajęły II miejsce w swojej grupie na 5 drużyn biorących udział w rywalizacji, a orliki uplasowali się na IV pozycji w swojej grupie na 6 zespołów. Trenerem obydwu teamów jest Paweł Stanisławski.