AktualnośćiGmina Ścinawa

Bądźmy świadomi szkodliwości odpadów

„Be Aware” to projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, który realizują uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie (również mieszkanki Ścinawy). Dziewczyny starają się uświadomić lokalnemu społeczeństwu („be aware” to z języka angielskiego „być świadomym”), jak niekorzystnie na naturalne środowisko wpływają odpady, a przede wszystkim plastik.

– Działamy głownie w internecie, gdzie umieszczamy ciekawostki dotyczące tego, jak plastik wpływa na nas i jak można go wykorzystać w pożyteczny sposób. Chcemy jednak zaistnieć nie tylko w mediach społecznościowych, ale również wyjść do ludzi. Pierwszym krokiem było stworzenie plakatów, które w prosty i przyjemny sposób opisują, jak możemy zacząć dbać o nasz dom, czyli Ziemię– mówi Martyna Tomczak (lider projektu).
Informacyjne plakaty można już znaleźć w autobusach miejskich, inicjatorki projektu planują teraz zachęcać ludzi do zmiany ich codziennych nawyków, choćby przez używanie toreb wielokrotnego użytku, które to będą im rozdawały.
– Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć dbać o naszą przyszłość i naszą planetę!- apelują uczennice.

Projekt ma swoje profile na Facebooku (https://www.facebook.com/beawarezwzt/) i Instagramie (https://www.instagram.com/_beaware_/), gdzie obserwujący są na bieżąco informowani o jego postępach.