AktualnośćiCTiK

Dzień Kobiet w CTiK i sołectwach (FOTO)

W minioną sobotę w Centrum Turystyki i Kultury zorganizowano Dzień Kobiet dla mieszkanek Ścinawy. Życzenia i specjalny recital poprzedziły bezpłatne warsztaty, których uczestniczki wykonały piękne kompozycje z natury „zamkniętej w szkle”. Ścinawianki spotkały się też z burmistrzem Krystianem Kosztyłą oraz radnymi: Markiem Szopą i Henrykiem Kozakiem, którzy obdarowali panie kwiatami. Imprezę zakończył koncert Dawida Krężela, dedykowany wszystkim kobietom z okazji ich święta. Młody artysta dostarczył sporo wzruszeń, a za piękne chwile panie ze Ścinawy zrewanżowały się mu gromkimi brawami.

– Z okazji Waszego święta, drogie panie, życzę Wam przede wszystkim zdrowia oraz byście czuły się doceniane. Pełnicie szczególną rolę w każdym domu i należy się Wam za to wielki szacunek. To właśnie Wy troszczycie się o bliskich, wspieracie ich w działaniu i motywujecie. Oby mężowie, partnerzy i synowie zawsze Was doceniali i wspierali- mówił na spotkaniu burmistrz Krystian Kosztyła.

Szef ścinawskiego samorządu, z życzeniami i symbolicznym kwiatkiem, w odpowiedzi na zaproszenia sołtysów, odwiedził również: Ręszów, Przychową, Dębiec, Krzyżową, Parszowice, Dziewin, Tymową, Dąbrowę, Chełmek Wołowski oraz Turów, gdzie także zorganizowano spotkania z okazji Dnia Kobiet.