AktualnośćiŚcinawa

Kończą prace, przebudowują skrzyżowanie (FOTO)

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia finalizuje realizację projektu ścinawskiego PARK & RIDE. Obecnie wykonawca prowadzi prace wykańczające nawierzchnię parkingu oraz wnętrza kadłuba statku, w którym znajdą się toalety i natrysk. Na dzisiaj planowane były roboty związane z przebudową samego skrzyżowania ulic Wołowskiej z Rybną, jednak wykonawca przesunął te pace na poniedziałek.

– Mimo pewnych obiektywnych utrudnień, które spowodowały przesunięcie wcześniej zakładanego terminu zakończenia inwestycji, ogólnie budowa przebiega sprawnie, po zakończeniu prac drogowych i wykończeniowych we wnętrzu parkingu, zamontowane zostaną punkty teleinformatyczne i rowerowe wiaty, których prefabrykaty już czekają – informuje Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie.

W najbliższych dniach planowana jest całkowita rozbiórka skrzyżowania ulic Wołowskiej z Rybną, teren zostanie ustabilizowany, a później wykonawca wyleje asfalt na połączeniu ww. ulic. – Wszystkich uczestników ruchu i właścicieli posesji przy ulicy Rybnej prosimy o wyrozumiałość, bo spodziewamy się utrudnień w ruchu. Dojazd możliwy jest od strony dziobu parkingu, a więc ścinawskiego portu – tłumaczy Agnieszka Skrzypczak, inżynier projektu.

Przypominamy, że przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Ścinawa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dotacji ze środków Unii Europejskiej. Na ten konkretny projekt ścinawski samorząd otrzymał blisko 6,5 mln zł.