AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowe wiaty służą już od jesieni (FOTO)

Firma Dach-Met Kamil Sidorowicz zrealizowała zadanie polegające na wykonaniu peronów pod wiaty przystankowe oraz dostawie i montażu wiat. Nowe przystanki służą mieszkańcom Ścinawy (przy ulicy Chobieńskiej), Dziesławia (kolonia) oraz Tymowej. Łączny koszt inwestycji to 83.025,00 zł.

– Z przystanków korzystają głównie dzieci, w oczekiwaniu na autobusy, którymi jeżdżą do szkół. Zależało nam, by w okresie jesienno-zimowym wiaty dawały schronienie przed opadami i wiatrem, ale również gwarantowały bezpieczeństwo korzystającym z przystanków, bo wcześniej zmuszeni byli stać przy krawędzi jezdni- mówi Przemysław Linda kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim urzędzie.

Gmina Ścinawa co roku poprawia infrastrukturę związaną z obsługą ruchu autobusowego na swoim terenie. Lokalny samorząd stara się reagować na potrzeby oraz zgłaszane przez mieszkańców wnioski związane z przystankami i wiatami- tak było w przypadku ww. lokalizacji, gdzie najpierw formalnie wyznaczono miejsca zatrzymywania się autobusów, a w kolejnym kroku wybudowano odpowiednią infrastrukturę.

Ścinawa:

Dziesław:

Tymowa: